Bulgaristan Konsolosluklar iletişim bilgileri

Bulgaristan Konsolosluk İşlemleri

 Bulgaristan ait temsilcilikler Türkiye’nin farklı illerinde bulunmaktadır. Bulgaristan Konsolosluğu, Bulgaristan Fahri Konsolosluğu ve Bulgaristan Büyükelçiliği; bu ülkeye seyahat etmek isteyecek kişilerin ve Türkiye’de ikamet etmekte olan Bulgaristan vatandaşlarının konsolosluk işlemlerini yerine getirmektedir.

Türkiye’de bulunan Bulgaristan vatandaşlarının evlilik, doğum, kimlik kartı yenileme ve pasaport işlemleri Bulgaristan Konsolosluğu içerisinde yapılmaktadır. Bununla beraber Bulgaristan dışında ikamet etmekte olan ülke vatandaşlarının haklarının korunması ve onlara rehberlik edilmesi de yine Bulgaristan Konsolosluğu görevidir.

 

Görev sahası: Türkiye’de bulunan Bulgaristan Büyükelçiliği, Bulgaristan Fahri konsolosluğu ve Bulgaristan Başkonsolosluğu; bulundukları il ve yakın çevresindeki illerde bulunan Bulgaristan vatandaşlarının konsolosluk işlemlerini yürütmekle yetkilidirler. Dolayısıyla Türkiye’de yaşamakta olan Bulgaristan vatandaşları, T.C. vatandaşları ve Türkiye’de bulunan yabancı ülke vatandaşları; işlemlerini ikamet ettikleri il ya da ile en yakın ildeki Bulgaristan Konsolosluğu ile iletişime geçmeliler.

Kayıt işlemleri: Bulgaristan’da herhangi bir belediyeye ait nüfus kütüğüne kaydı olmayan vatandaşlar, Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği ya da İstanbul Konsolosluğu nüfus kütüğüne kayıt işlemleri yaptırılabilir.

Resmi evrak işlemleri: Bulgaristan vatandaşlarının nüfus cüzdanı, pasaport gibi belgelerinin çıkartılabilmesi ve yenilenmesi Bulgaristan Konsolosluğu tarafından gerçekleştirilmektedir. Pasaport ve nüfus cüzdanı çıkartma ve yenileme işlemlerinin yanı sıra bu belgelerin çalınması, kaybolması gibi durumların sonucunda da Belçika vatandaşları Bulgaristan Konsolosluğu’ndan yardım alabilirler.

Belçika Konsolosluk İşlemleri

Bulgaristan Konsoloslukları Bulgaristan vize işlemlerini yapmaya yetkilidir.

 

Sürücü belgesi: Bulgaristan Konsolosluğu ya da Bulgaristan Büyükelçiliği, Türkiye’de bulunan Belçika vatandaşlarına sürücü belgesi aslı ya da kopyasını sunamamaktadır. Sürücü belgesini yenilemek isteyen kişilerin Bulgaristan’da kayıtlı oldukları belediyeye başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Kişi Bulgaristan Büyükelçiliği veya Bulgaristan Konsolosluğu nüfus kütüğüne kayıtlı ise ilgili işlemler adına en son kayıt olunan Bulgaristan belediyesine Bulgaristan Büyükelçiliği’nden alınacak kayıt belgesi ile beraber başvuru yapılmalıdır.

Hukuki işlemler: Hukuki yollar ile çözülmesi gereken sorunlar ile alakalı izlenecek yol ile alakalı Türkiye’de yaşayan Bulgaristan vatandaşları Bulgaristan Konsolosluğu ile iletişime geçebilirler.

Bulgaristan Konsolosluklar S.S.S

Bulgaristan Konsolosluğu İletişim Bilgileri Nedir?

Bulgaristan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği
Adres: Atatürk Bulvarı № 124, 06680 Kavıklıdere-Çankaya, Ankara, Türkiye Cumhuriyeti
Telefon:
+90 312 46 720 71
+90 312 427 51 42
Faks: +90 312 468 69 56
Dış -saat yardım hatları:
+90 533 376 37 69
+90 312 467 20 71
+90 312 427 51 42
Çalışma saatleri:
Pzt – Cuma, 08.30 – 17.30 h
E-posta: Embassy.A [email protected]
Konsolosluk bölümü:

Bulgaristan Konsolosluklar Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Bulgaristan Konsolosluklarına talep edilen vize türüne göre istenen vize evrakları teslim edilmelidir. Başvurular yetkili vize başvuru merkezi üzerinden yapılır?

Bulgaristan Konsolosluklar Çalışma Saatleri Nedir?

Çalışma saatleri Konsolosluk bölümünün:
Pzt – Cuma, 09.00 – 12.00 h
E-posta: [email protected]

Bulgaristan Elçiliği İnternet Sitesi

Bulgaristan vize randevu bilgisi