Bulgaristan vizesi gerekli evrak listesi

Bulgaristan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Bulgaristan vize başvurusu yapacak olan başvuru sahiplerinin Bulgaristan vize başvuru formunu eksiksiz olarak doldurması, seyahat amacını destekleyecek belgeler ile başvuru dosyasını hazırlaması ve konsolosluk yetkilisinin vize başvurusu yapan kişinin seyahati bittiği zaman Türkiye’ye geri dönmesini gerektirecek sıkı bağlarının olduğunu kanıtlayacak belgeleri sunması, Bulgaristan Konsolosluğu’nun vize başvurusu adına istediği zorunlu şartlardır.

Vize başvuru formunun imzalanması ve tarih atılmış olup eksiksizce doldurulması gerekmektedir. Bununla beraber vize çeşidine uygun dokümanlar ve orijinal pasaport sahibine ait fotoğraf da yine zorunlu detaylardır.

Bulgaristan Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2022

Pasaport

Bulgaristan vize başvurularında kullanacağınız pasaportunuzun seyahatinizin bitiminden sonraki 6 ay içinde geçerli olması gerekmektedir. Ayrıca vizenizin işlenebilmesi için en az 2 boş sayfası olması gerekmektedir. Pasaportunuzda herhangi bir tahrifat bulunmaması da başvuru için dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir.

Biyometrik Fotoğraf

Arka fonu beyaz, 35×45 mm ölçülerinde 2 adet fotoğraf sunulmalıdır. Bulgaristan vize başvurusu için yüz, çene, alın ve kulaklar net bir şekilde görünecek şekilde fotoğraf çektirilmelidir. Bulgaristan vize başvurusunda sunulacak olan biyometrik fotoğraflar güncel tarihli olmalıdır.

 Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, nüfus müdürlüklerinden alınmış olmalı, aile bilgileri ve adres bilgilerini içermelidir. E-devlet portalından almış olduğunuz barkotlu belgeler de kabul edilmekle birlikte bazen bilgi eksikliği bulunduğundan Nüfus Müdürlüğü’nden almış olduğunuz nüfus kayıt örneğinizle vize başvurusu yapmanızı tavsiye ederiz.

Banka Hesap Dökümü

Seyahatiniz boyunca masraflarınızı karşılamaya yetecek kadar bakiyenin yer aldığı banka hesabının son 1 aya ait dökümü Bulgaristan turistik vize başvuru evrakları arasında yer almalıdır. Banka tarafından kaşeli ve imzalı orijinal hesap özeti sunulmalıdır. Banka hesap dökümünün son hareket tarihi 10 günden eski olmamalıdır.

Hotel Konfirmasyonu

Hotelin antetli kağıdına, seyahat tarihlerinizi ve seyahat edecek her kişinin ismini ve soyismini içeren, kaşeli ve imzalı bilgi formu.

İkametgah Belgesi

E-Devlet sitesinden veya muhtarlıktan alınmış ikamet adresinizi gösteren belge, Bulgaristan vize başvuru belgeleriniz arasında yer almalıdır.

Mesleki Durumunuzu Gösteren Belgeler

Bulgaristan Elçilik sayfası

Bulgaristan vize ücreti