Bulgaristan Konsolosluğu Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay

bulgaristan konsolosluk iletişim bilgileri

Bulgaristan Vizesi Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay-Mersin

Visa Center Global Vize Hizmetleri, Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi, Gaziantep Ofisinden sevgiler.

Her Bordo Pasaport sahibi Türk vatandaşı, Bulgaristan’a seyahat edebilmek adına vize almak durumunda. Çünkü Bulgaristan vatandaşı olmayan her yabancı, Bulgaristan’a giriş yaparken vize uygulamalarına tabi tutuluyor. Ancak, bu işlem Avrupa Birliği vatandaşlarını kapsamıyor.

Zira Bulgaristan, 2007’den bu yana Avrupa Birliği tam üyesi olma özelliğini taşıdığı için hem Avrupa Birliği ülkelerinde yaşayan AB Pasaportlu vatandaşlar hem de Bulgaristan vatandaşları, bu ülkeler arasında serbest dolaşım hakkına sahip.

Vize Başvuru Merkezi olarak, Bulgaristan seyahatleriniz için vize ihtiyaçlarınızı karşılıyor ve sizi Bulgaristan’a seyahat edebileceğiniz vizeye kavuşturuyoruz. Bu işlem için başta Gaziantep olmak üzere, yurdun her noktasındayız. Akdeniz Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu’da yaşıyorsanız, vizenizi güvenle bizden temin edebilirsiniz.

Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi – Adana

Her ilimizde olduğu gibi Adana’da da Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi ofisimiz mevcut. Bulgaristan’a yolculuk etmeden önce, Adana’da yaşıyor olmanız ya da bu bölgede bulunmanız durumunda, sizleri Vize Başvuru Merkezi, Adana ofisimize davet ediyoruz.

İhtiyaç duyduğunuz Bulgaristan vizesi için şehirden ayrılmadan güvenle ve hızlıca prosedürleri yerine getirmek veya bu konuda danışmanlık almak istiyorsanız, hizmetinizdeyiz.

Bulgar hükûmeti, 2012 yılının Ocak ayı içerisinde aldığı bir karar neticesinde, Schengen Bölgesi’ne dahil olana dek, Schengen vizesi hak sahiplerine yönelik bir vize uygulamasına geçti.

Bu uygulamaya göre, tek taraflı vizesiz düzenlemeler, 180 gün içinde 90 güne kadar uygulanıyor. 90 günlük hakkınızın dolması durumunda, Schengen vizesi çıkarmanız ise şartlar arasında.

bulgaristan-konsolosluk-bilgi

Bulgaristan Konsolosluklarında vize başvuru işlemleri tamamlanır ve vizeler düzenlenir.

 

Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi – Hatay

Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi, Hatay şubemizden başvurularını ve gerekli prosedürlerini gerçekleştirebileceğiniz Bulgaristan vizesi, 7 ilâ 15 gün içerisinde temin edilebilen bir vize türüdür. Başvuru için Hatay dışına çıkmanız gerekmediği gibi şehirde yer alan Vize Başvuru Merkezi ofisimiz üzerinden hızlıca ve eksiksiz bir başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Gerçekleştirilecek başvuru için ihtiyaç duyulan belgeler, size ileteceğimiz liste kapsamında, tarafınızın hazırlaması ve bizlere iletmesi gereken belgelerdir. Bu belgelerin temin edilip tarafımıza iletilmesi sonrasında, başvurunuz yapılır ve vize işlemleriniz tarafımızdan takip edilir. Bulgaristan vizesi almak için Hatay’da da yanınızdayız.

Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi – Kahramanmaraş

Bulgaristan Vizesi başvuruları için hizmet verdiğimiz illerimizden bir diğeri, Kahramanmaraş’tır. Akdeniz’in iç kesimlerinde yer alan ilimizde, siz değerli müşterilerimize sunduğumuz danışmanlık, başvuru ve benzeri işlemler adına hizmet sunuyoruz.

Seyahat ihtiyaçlarınıza bağlı olarak, Vize Başvuru Merkezi ofislerimizde sunduğumuz hizmet ile yalnızca Bulgaristan değil, dünyanın her noktasına vize almanızı sağlıyoruz.

Acele bir seyahat gerçekleştirmek ya da seyahatinize çok kısa bir süre kala vize başvurunuzu hızlandırmak istiyorsanız, bu doğrultuda sizlere yardımcı olabiliyoruz. Konsolosluk işlemleri, konsolosluk öncesi aşamalar boyunca yanınızda olup, sizleri Maraş ilimizde de yalnız bırakmıyoruz.

Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi – Mersin

Yaşadığınız ülkenin vatandaşlığına ve yapacağınız seyahat ihtiyaçlarına bağlı olarak, gideceğiniz ülkeye dair birçok vize türü mevcuttur. Bu vizeler arasında çalışma vizesi, oturum vizesi, misyoner vizesi, diplomatik vize, tıbbi vize, öğrenci vizesi, ticari vize, transit vize ve daha birçok vize türü bulunur.

Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi, Mersin ilinde bulunan şubesi ile aklınızdaki ya da ihtiyaç duyduğunuz türdeki Bulgaristan vizesi için sizlere hem danışmanlık, hem analiz hem de başvuru işlemlerinde yardımcı oluyor.

Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi – Şanlıurfa

Şanlıurfa’da bulunan Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi, hızlandırılmış vize işlemleri için acil ihtiyaçlarınıza yönelik çözümler sunarken, vize başvuru süreci içerisinde yaşama ihtimaliniz olan strese de mahal vermiyor.

Başvuru sürecine başlamadan hemen önce, Şanlıurfa Vize Başvuru Merkezi ofisimiz ile irtibata geçmeniz durumunda, sizlere 3 aşamalı kolay bir başvuru süreci sağlıyoruz.

İlk aşamada, ihtiyacınıza yönelik vize türünü tespit ediyoruz. Yapacağınız seyahate bağlı olarak, eğitim, oturum, çalışma, tıbbi ya da herhangi bir konuya özgü planınızı öğreniyor ve buna en uygun vizeyi belirliyoruz. İkinci aşamada ise Bulgaristan vizesi için gerekli olan belgeler listesini sizlere iletiyor, bu listede bulunan belgeleri hazırlamanızı istiyoruz.

Belgelerinizi hazırlayıp tarafımıza ilettiğinizde ise üçüncü aşama başlıyor. Son aşama olan bu bölümde, Bulgaristan vizesi almak için konsolosluk ya da büyükelçilik randevunuzu ayarlıyoruz. Tüm prosedürleri sizler için yerine getirirken, sizden tek beklentimiz büyükelçilik ya da konsolosluktaki randevunuza katılmak oluyor.

Gaziantep Bulgaristan Konsolosluğu

Bulgaristan Gaziantep Fahri Konsolosluğu faaliyet alanı içerisinde bulunanların evlilik, boşanmaya da belge tasdiki gibi konsolosluk işlemlerinde yetkilidir. Vize başvurusunu kabul etme yetkisi bulunmayan Fahri konsolosluk bölgesindeki vize başvurularını Ankara’daki Büyükelçiliği yönlendirir. Gaziantep Bulgaristan Fahri Konsolosluğu görev bölgesi Adıyaman, Kahramanmaraş, Şanlıurfa ve Malatya’dır.

Bulgaristan Konsolosluğu Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay S.S.S

Bulgaristan Konsolosluğu Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay Vize İşlemleri Nedir?

Bulgaristan vizesi almak isteyen kişiler talep ettikleri vize türüne göre vize evraklarını hazırlayarak Gaziantep, Adana, Diyarbakır, Hatay vize başvuru merkezlerine başvuru yapmalıdır.

Bulgaristan Konsolosluğu Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay Hangi Bölgeleri Kapsar?

Bulgaristan Konsolosluğu Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay vize başvuru merkezlerinde Güneydoğu Anadolu ve Doğu Akdeniz bölgesinde yaşayan vize başvuru sahipleri işlem yapabilir.

Bulgaristan Konsolosluğu Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay Vize Kaç Günde Çıkar?

Bulgaristan vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama olarak 5-10 iş günüdür.

Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği’nden bilgi alınız.

Bulgaristan vize randevuları hakkında sayfamızdan bilgi alınız.

Bulgaristan Vizesi Sonuçlanma Süreleri

bulgaristan vizesi sonuçlanma süresi bilgisi

Bulgaristan Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

C kategorisi dahilinde yapılan başvurular yani kısa süreli yolculuklar öncesinde alınan vizeler için vaat edilen başvuru sonuçlanma süresi kesin olmamakla birlikte ortalama 5 ila 7 iş günü olmaktadır.

Ancak bazı istisna durumlar garantisi olmayan bu tahmini sürelerde uzamaya yol açabilir.

Karar verme konusundaki tek yetkili kurum olan dış temsilciliklerin yoğunluk içinde olması, tatil dönemine girmiş olması gibi nedenlerle değerlendirme süreleri uzayabilir.

Bulgaristan Vize Randevusu
 

Bulgaristan Vizesi Ekşi

Bulgaristan vizesi hangi ülkelerde geçerli, bu vize ile diğer Avrupa Birliği ülkelerine giriş yapılır mı?

Bulgaristan üzerinden alınan vize sadece belirli bir süre Bulgaristan’da bulunma hakkı verir. Ülkelerin vize prosedürleri hakkında detaylı bilgi almak için diplomatik temsilciliklerin resmi sayfaları ziyaret edilmelidir.

Vize işlemleri için başvuru merkezlerinden randevu almak zorunda mıyım?

Kısa süreli vize başvuruları için Bulgaristan yetkili başvuru merkezlerinden randevu alma zorunluluğu bulunmamaktadır.

Vize başvurusu için parmak izi verilir mi?

Uzun Süreli ve Kısa Süreli Bulgaristan vize başvurusu için parmak izi uygulaması bulunmaz.

Vize başvurusu her Bulgaristan konsolosluğundan yapılır mı? Yerleşim yeri başvuru için önemli midir?

Başvurular için bölge farkı bulunmaktadır. Akdeniz, Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yer alan şehirlerde ikamet eden kişiler işlemleri için Bulgaristan Ankara Büyükelçiliğini; İstanbul, Çanakkale, Sakarya ve Kocaeli çevresinde ikamet eden kişiler Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğunu; Edirne, Kırklareli, Tekirdağ çevresinde ikamet eden kişiler ise Bulgaristan Edirne Başkonsolosluğundan işlemlerini tamamlamalıdır. Bulgaristan Bursa Konsolosluğu ise genellikle tüm şehirden başvuru kabul etmektedir.

Bulgaristan Vizesi Sonuçlanma Süreleri S.S.S

Bulgaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bulgaristan‘a seyahat edecek Türk Vatandaşlarının evraklarını Bulgaristan konsolosluğa teslim etmeleriyle beraber sonuçlanma süresi yaklaşık olarak 5 iş günü içerisinde gerçekleşir.

Bulgaristan Turistik, Ticari, Aile ziyareti vizeleri kaç gün içerisinde sonuçlanır?

İlgili vizeler kısa süreli vize kategorisindedir. Kısa süreli Bulgaristan vizeleri sonuçlanma süresi ortalama 5-7 iş günüdür. Konsolosluk birimlerinin yoğunluklarına ve resmi tatillere göre bu süre daha uzun olabilir.

Bulgaristan Vize işlemleri için başvuru merkezlerinden randevu almak zorunda mıyım?

Kısa süreli vize başvuruları için Bulgaristan yetkili başvuru merkezlerinden randevu alma zorunluluğu bulunmamaktadır.

Bulgaristan Vize Randevu sayfamızdan bilgi alınız.

Bulgaristan Büyükelçiliği İnternet Sayfası

Bulgaristan Konsolosluğu Adres ve Telefon

bulgaristan konsolosluğu iletişim bilgileri

BULGARİSTAN KONSOLOSLUKLAR

Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu adresi Ahmet Adnan Sagun Caddesi, No: 44, 2. Levent / İSTANBUL

Aşağıda tespit edilen saatler ortamında şahıslar randevu saatlerinde işlemlerini geçekleştirebilirler.

Bulgaristan Konsolosluğu

Bulgaristan Konsolosluğu

 

 

 

 

 
Bulgaristan Vize Ücretleri sayfamızdan bilgi alınız.

Bulgaristan Konsolosluğu Adres ve Telefon S.S.S

Bulgaristan Konsolosluğu Randevu Nasıl Alınır?

Bulgaristan Konsolosluğu Covid-19 sebebi ile en basit yüz yüze yapılması gereken işlemleri online olarak halletmeye çalışmakta veya randevu ile çalışmaktadır. Randevu almak için konsolosluğun telefon hatlarını veya online servisleri kullanabilirsiniz.

Bulgaristan Konsolosluğu Adres ve Telefon Bilgileri Nedir?

Bulgaristan Büyükelçiliği Ankara İletişim Bilgileri Bulgaristan Büyükelçiliği Ankara Adres: Atatürk Bulvarı, No: 124, Kavaklıdere / ANKARA Bulgaristan Büyükelçiliği Ankara Telefon: +90 (312) 467 2071 Bulgaristan Büyükelçiliği Ankara Faks: +90 (312) 468 6956 Bulgaristan Büyükelçiliği Ankara, Resmi Web Sitesi: http://www.mfa.bg/bg/67 Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri Adres: Ahmet Adnan Saygun Cd. No:44 80600 2. Levent, İstanbul Telefon: +90 (212) 281 01 14 / +90 (212) 281 01 15 / +90 (212) 281 01 16

Bulgaristan Konsolosluğu Hangi İllerde Var?

Bulgaristan Konsolosluğu Türkiye'de İstanbul, Ankara, Edirne ve Bursa'da bulunmaktadır. Bulgaristan İstanbul'da başkonsolosluk, Ankara'da büyükelçilik, Edirne'de başkonsolosluk ve Bursa'da da konsolosluk statüsünde hizmet veren kurumlar açmıştır.

Bulgar Konsolosluğu Kaça Kadar Açık?

Bulgaristan İstanbul Konsolosluğundan yapılan bilgilendirmeye göre, “hafta içi saat 09:00 ile 12:00 arasında vatandaş kabul edilmektedir. Bu süre dışında hiçbir koşulda işlem yapılmamaktadır.

 

Bulgaristan Vize Ücretleri (Yeni)

bulgaristan vize ücretleri

Bulgaristan vize Ücretleri şahısların gerçekleştireceği seyahatin çeşidine göre farklılık göstermektedir. Hem de her vize türü amacıyla ayrı ücret ödemek halindedir.

Fakat şahısların unutmaması gereken bir nokta da ücretlerin geri iadesi bulunmadığıdır.

Bulgaristan Vizesi Başvuru Ücreti

Bulgaristan Konsolosluğu ve Bulgaristan Büyükelçiliği’ne vize başvurusu gerçekleştiren kişilerin, ödemesi gereken belirlenmiş bir vize harç bedeli vardır.  başvuran yapan kişinin vatandaşı olduğunu ülkeden ülkeye değişmektedir.

Harç bedelinin haricinde başvuru adaylarından danışma hizmeti aldıkları visa center için de ücret ödenmeleri istenecektir.

Bu ücrete ek olarak kargo ve kurye için hizmet bedeli, poliçesi başvuru için şart tutulan sigortanın ücreti, biometrik fotoğraf çekimi ücreti gibi farklı ücretler de ödenmesi gerekmektedir.

Bulgaristan Vize Ücretleri 2023

Turist Vizesi (1 Haftalık) 150 € (EUR)

Turist Vizesi (15 Günlük) 150 € (EUR)

Ticari Vize (1 Aylık 1 Girişli) 200 € (EUR)

Ticari Vize (3 Aylık 1 Girişli) 200 € (EUR)

Ticari Vize (3 Aylık Çok Girişli) 200 € (EUR)

Ticari Vize (6 Aylık Çok Girişli) 200 € (EUR)

Şoför Vizesi (6 Aylık Çok Girişli) 200 € (EUR)

Transit Vize (1 Aylık ve 6 Aylık – 2 Girişli) 200 € (EUR)

Bulgaristan vize başvurusu

Harç bedeli bunlara ek olarak ödenmekte, tüm bu masraflardan  yapan kişi sorumlu olmaktadır.

Seyahat edecek kişi bir çocuksa ve 12 yaşını geçmemişse bu çocuk vize ücretlerinden muaf tutulacaktır.

Başvuru sahipleri yaşı önemli olmaksızın vize bedeli ve hizmet bedelinden sorumlu olurken, 12 yaşından gün almayan hiçbir çocuktan vize harç bedeli talep edilmez.

BULGARİSTAN VİZE ÜCRETLERİ

Bulgaristan Vize Ücretleri zaman içinde güncellenmektedir.

 

Bulgaristan vizesi

Türkiye’de ikamet etmekte olan ancak vatandaşlığı Makedonya ya da Sırbistan’da olan vatandaşların, almak için ücret ödemelerine gerek yoktur.

Bu kişiler yalnızca danışma hizmeti sağlayan visa center için ücret öder ve harç bedelinden muaf tutulurlar.

Ayrıca Türkiye ikametli olmasına karşın Bosna Hersek, Karadağ, Sırbistan, Makedonya ve Arnavutluk vatandaşı olanlar, eğer kendi ülkelerinin biometrik pasaportuna sahiplerse vizesiz şekilde Bulgaristan’a seyahat edebilirler.

Bulgaristan Büyükelçiliğinden bilgi alınız.

Bulgaristan vize randevu sayfamızdan bilgi alınız.

Bulgaristan Vize Ücretleri S.S.S

Bulgaristan Vize Ücreti 2023’de Ne Kadar?

Kısa süreli vize için Bulgaristan vize ücreti 170 Euro olarak belirlenmiştir. Normal vize almak için ise Bulgaristan konsolosluğu vize harç bedeli olarak 80 Euro belirlenmiştir. Bazı yabancı ülke vatandaşlarından harç bedeli olarak 35 Euro alınmaktadır.

Bulgaristan Vize Ücreti Öğrenci İçin Ne Kadar?

Bulgaristan vizesi ücreti 2023 sigorta ile birlikte 110 Euro'dur. Öğrenci ve eğitim vizeleri 800 ile 1200 Euro arasında değişiklik gösterir. Ticari vizeler, kısa süreli verildiği için 100 Euro'dur.

Bulgaristan D Vize Ücreti 2023’de Ne Kadar?

D vize birçok ayrıcalığı kapsayan bir vize türüdür. Bulgaristan konsolosluklarında D vize için alınan harç bedeli 100 Euro’dur. Ankara Büyükelçiliğine yapılacak olan başvurular tamamlandığında 15-25 Euro arası Büyükelçilik tarafından ücret alınacaktır.

 

 

Bulgaristan Vize Red Sebepleri

bulgaristan vize red sebepleri nelerdir

BULGARİSTAN VİZE REDDİ

Nedenleri Nedir?

Vizeye başvuran anında her bireyin en çok merak ettiği konuların başında vize müracaatının olumlu sonuçlanıp sonuçlanmayacağı gelir.Her ülkede bulunduğu gibi Bulgaristan vizesine başvuran şahıs, evraklarını kusursuz ve doğru sunmuş olsa bile müracaatının reddedilebileceğini bilmelidir.

Verilmiş olan ret kararının aniden çok sebebi olabilir. Fakat şahıs Bulgaristan vize müracaatının ret gerekçesini Konsolosluğa sorarak öğrenemez.

Türkiye’de tespit edilen başka yabancı ülke Konsolosluklarının bulunduğu gibi Bulgaristan Konsolosluğu yetkililerinin de bilgi saklama hakkı vardır.

 

Bulgaristan Vize Reddi

Olası bir olumsuzlukla karşılaşmanız halinde ödenmiş olan harç bedelinin geri iade edilmesi mümkün olmayacaktır. Banka tarafından alınan bu harç bedeli, makbuzla ispatlanmakta ve makbuzlar tek kullanımlık olmaktadır.

Ayrıca başvuruya özel olarak alınmış herhangi başka bir belgenin de geri alınması mümkün değildir.

Bulgaristan Vize Red Sebepleri

Bulgaristan vize reddi

ile karşılaşan ve bu nedenle başvurusunu yenileyecek olan kişilerin tüm ücretleri yeniden yatırması, belge teminini yenilemesi, her bir prosedürü yeniden takip etmesi gerekecektir.

Sizlere visa center ya da Başkonsolosluk ve Büyükelçilik aracılığıyla yapabileceğiniz Bulgaristan vize başvurusu hakkında bilmeniz gereken bilgileri açıklamaya çalıştık.

Bu bilgilerin haricinde kalan ve aklınıza takılan tüm sorular hakkında visa center yetkililerinin her daim destek ve hizmet vermeye açık olduğunu hatırlatmak isteriz.

İTİRAZ HAKKI

Şahısların Bulgaristan vize reddi bulunduğu hallerde itiraz hakkı bulunmaktadır.

İTİRAZ ŞEKLİ

Şahıslar Bulgaristan vize reddi aldığı hallerde itiraz haklarını dilekçe ile sunabilirler. Bu dilekçe ile evraklar tekrardan incelenecek ve tekrardan bir karar verilecektir.

Fakat evraklarda kesiklik bulunmakta ise bu durumda dilekçe vermenin de bir manası kalmayacaktır.

ÜCRET İADESİ VAR MI?

Bulgaristan vize müracaatlarında mümkün bir vize reddi hali gerçekleştiği takdirde şahıslara vize ücretleri geri ödenmez. Bu her vize amacıyla geçerlidir.

Şahıslar her vize müracaatı amacıyla ayrı ücret ödemek durumundadır.

Bulgaristan Vize Red Sebepleri S.S.S

Bulgaristan Vize Ret Kararına Nasıl İtiraz Edilir?

Vize başvuru sahibi Bulgaristan Konsolosluğu tarafından verilen vize ret kararı bir mektupla eline ulaştığında bu karara bir itiraz dilekçesi ile itirazda bulunabilir.

Bulgaristan Vize Ret Kararına İtiraz Süresi Nedir?

Bulgaristan vize ret kararı eline ulaşan vize başvuru sahibi bir ay içinde vize ret kararına bir dilekçe ile başvuruda bulunabilir. Vize ret kararı kesinleşirse mahkeme yolu açıktır. Bulgaristan vize başvuru sahipleri öncelikle Bulgaristan Vize Başvuru Formunu eksiksiz ve hatasız doldurmalıdır.

Bulgaristan Vize ne gibi durumlarda reddedilir?

Bulgaristan Konsolosluğu tarafından verilen kararlar doğrultusunda vizeye onay çıkmaması sık karşılaşılan bir durumdur. Başvuru sahibinin kendi ülkesine döneceğine dair yeterli güvence verememesi ve seyahati kanıtlayıcı belgelerin eksikliği gibi kriterler, ret sebepleri arasındadır.

Bulgaristan Büyükelçilik sayfasını ziyaret ediniz.

Bulgaristan vize ücretleri hakkında bilgi alınız.

Bulgaristan Vize Alma Şartları

bulgaristan vize alma şartları

Bulgaristan Vizesi Nasıl Alınır?

Ülkeye yalnızca belirli ve sınırlı süreyle seyahat edecek kişilerin C sınıfı yani kısa süreli Bulgaristan vizesi alması gerekmekte, bu konuda visa center aracılığıyla başvurular sağlanmaktadır.

Kısa girişli vizeler, seyahatin hangi amaçla gerçekleşeceğine bağlı olarak tek ya da çok girişli olabilmektedir. Talep edilen vize süresi, giriş ve çıkış sayısı başvuru aşamasında mutlaka nedenleriyle birlikte kesin olarak belirtilmelidir.

Tek girişli Bulgaristan vizesi almak için başvuru yapanların yalnızca bir kere ülkeye bu vizeyle giriş ve çıkış hakkı olacaktır. Eğer kişinin yeniden aynı süre zarfında ülkeye girmesi gerekirse işlemleri yeniden başlatması ve yeniden vize onayı alması gerekecektir.

Birden fazla girişin gerekli olduğu seyahatlerde ise çoklu yani multi giriş çıkışlı vizeye başvuru yapılması gerekir.

Ancak bu talebin de nedenleri yetkililere belgelerle izah edilmeli, Konsolosluğun ve Büyükelçiliğin çoklu giriş çıkış izni için kapsamlı bir değerlendirme yapacağı unutulmamalıdır.

Seyahatiniz için planlamış olduğunuz süreden daha kısa sürelerle verilen vize geçerlilik süreleri konusunda dilekçe yoluyla itiraz hakkınız bulunmaktadır.

Sözgelimi, otel ve uçak rezervasyonlarınızın ya da biletlerinizin tarihlerinin vizenin kapsadığı dönemle çakışmaması halinde bu rezervasyon çıktıları ve biletlerle birlikte visa center çalışanları aracılığıyla vize için yeniden düzenlenme talebinde bulunabilirsiniz.

Bulgaristan Vize Ücret sayfamızı ziyaret ediniz.

Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği

Bulgaristan Vize Alma Şartları S.S.S

Bulgaristan Vizesi İçin Bankada Kaç Para Olmalı?

Vize ücreti olarak İş Bankası Bulgaristan Baş Konsolosluğu hesabına 60.00 Euro yatırılarak alınan dekont vize evraklarına eklenmelidir. Vadesiz hesapta en az 7.000 TL bakiye bulunmalıdır.

Bulgaristan Vizesi Nasıl Alınır?

Bulgaristan vizeleri için yetkili vize başvuru merkezlerine başvuru yapmak gerekir. Seyahat tarihinizden en az 15 gün önce bu vizeye başvurmanız gerekiyor. Vize başvuruları 5 gün içinde sonuçlanıyor. Konsoloslukların birinden randevu aldıktan sonra, Bulgaristan vize başvuru formunu indirip, doldurmanız gerekiyor.

Bulgaristan Vizesi İçin Ne Gerekiyor?

Hususi pasaport sahibi Türk vatandaşları geriye dönük son 180 gün içinde toplam 90 güne kadar ikamet edebilecek şekilde, vizesiz olarak Bulgaristan'a seyahat edebilirler. Hizmet pasaportu sahibi vatandaşlarımız ile diplomatik pasaport sahibi vatandaşlarımız 30 güne kadar yapacakları seyahatler için vizeden muaftırlar.

Bulgaristan Vize Alma Şartları

 

 

 

 

 

 

Bulgaristan vize başvurusu sonucu

Başvuruların sonuçlanma süresi ise merak edilen bir diğer konu olmakla birlikte karar merci olan yetkililerin yoğunluğuna ya da tatil dönemi içerisinde bulunup bulunmamasına bağlı olarak  açıklanma süresi de değişkenlik göstermektedir.

Kısa süreli vizelerde en geç 5 iş günü içerisinde yanıt beklenirken sorun yaşanmaması adına işlemlerin 15 iş günü öncesinde tamamlanması önerilir.

Bu ön hazırlık süreci ulusal vize söz konusu olduğunda 3 ay şeklinde değişmektedir. Herhangi bir onay almadan bilet, otel gibi ikame ve ulaşım araçlarında satın alma işlemi gerçekleştirmemeniz, yalnızca rezervasyon yapmış olmanız tavsiye edilir.

Başvuru adayının bilindiği gibi Bulgaristan vize başvuru formu doldurması zorunludur. Ancak başvurusunu Büyükelçiliğe yapacak kişilerin dolduracağı form ile Başkonsolosluğa yapacak kişilerden istenen form birtakım farklılıklar göstermektedir.

Her durumda başvuru adayının formda güncel ve doğru şekilde bilgilerini açıklaması gerekmektedir.

Kişi bir davetiye aracılığıyla Bulgaristan ziyaret vizesi almak için başvuruda bulunuyorsa mevzu bahis davetiyenin yalnızca visa center çalışanlarına teslimi yeterlidir.Ek olarak başvuru adayının bir dış temsilciliğe davetiye teslim etmesine gerek yoktur.

Ancak başvuru sahiplerinin her biri için davet eden kişi aynı olsa dahi ayrı ayrı davetiye temin edilmiş olması gerektiği altı çizilmesi gereken bilgilerdendir.

Tüm Schengen üye ülkeleri, 2014’te alınan karar dahilinde parmak izi verme uygulamasına geçmişlerdir. Schengen Bölgesi dahilindeki herhangi bir ülkeye seyahat için VIS kaydı tutulmakta yani başvuru adaylarından parmak izi alınmaktadır.

İstisnai durumlar haricinde VIS kaydının 5 sene boyunca geçerliliği vardır ve bu süre dolmadan yapılan Schengen vize başvurusu için yeniden parmak izi alınmasına gerek olmayacaktır.

Ancak Bulgaristan için vize başvurusunda bulunan ve onay alan kişilerin yalnızca Bulgaristan dahilinde seyahat edebileceği unutulmamalıdır.

Başvuru sahibi eğer yabancı bir ülkenin vatandaşı ile Türkiye’den almış olduğu oturum iznini de yine evraklarının içerisine dahil etmelidir.

Bu noktada bilinmesi gereken ise oturum izninin vizenin sonlanma tarihinden sonraki en az 3 ay daha geçerli olmasının istendiğidir.

Schengen vizesi almış olan kişilerin, ekstra Bulgaristan vizesi için başvuru yapmasına gerek kalmadan ülkeye girmesi mümkündür.

Ancak Schengen kuralları dahilinde hareket edilmeli, vizenin alındığı kategoriye uygun şekilde seyahatin amacına ve tarihlerine uyulmalıdır.

Söz konusu D sınıfı yani uzun süreli vizeler olduğunda visa center aracılığıyla başvuru imkanı ortadan kalkar ve başvuru adayının şahsen dış temsilciliklerle görüşme sağlaması şart halini alır.

Konsolosluk mülakatı olmaksızın Bulgaristan oturum izni ve çalışma izinleri alınması mümkün olmamaktadır.

Bulgaristan vize başvurusu sonuçları olumlu olan kişilerin, ülkeye giriş yapması tüm bu aşamalar sonrasında kesinleşmiş değildir.

Kişi vize onayı almış olsa dahi sınırda bazı sorularla karşılaşabilir ve yetkililerin verilen cevaplardan hoşnut olmaması ya da herhangi bir aksi durumdan şüphelenmesi halinde sınırdan geçmenize izin verilmemesi, ülke sınırından Türkiye’ye geri gelmeniz söz konusu olabilir.

Bu sebeple başvuru aşamasında kullanmış olduğunuz her bir evrakın birer kopyasını ülkeye giriş yapana kadar yanınızda bulundurmanız önerilmektedir.

 

Bulgaristan Oturum Ve Çalışma İzni (Yeni)

bulgaristan çalışma ve oturum vizesi nasıl alınır

BULGARİSTAN ÇALIŞMA VİZESİ HAKKINDA

NEDİR?

Bulgaristan’da uzun vakitli seans ve çalışma izni gerçekleştiren bir vize türüdür. Şahıslar bu vize türü ile Bulgaristan’da uzun vakit seans sağlar ve çalışma hakkına da sahip olabilirler.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Oturum ve çalışma izni şahıslara 6 aylık ya da 1 senelik olarak verilmektedir. Şahıslar istediği takdirde bu vakti uzatma hakkına sahiptir. Hala aynı yerde çalışıyor olmak bu vaktinim uzatılmasında en büyük üstünlük olacaktır. Aynı vakitte da bu vakit bitmeden müracaatının yapılması mesele çıkmasını da engelleyecektir. 

 

NEREYE BAŞVURULUR?

Başvuru yapılacak birimler Bulgaristan Konsolosluğu ve fahri konsolosluklardır.

 • Bulgaristan Konsolosluğu
 • İstanbul Başkonsolosluğu
 • Ankara Büyükelçiliği
 • Edirne Başkonsolosluğu
 • Bursa Konsolosluğu

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

 • Eksiksiz doldurulmuş Bulgaristan vize müracaat formu
 • Eşinizin Apostilli sabıka kaydı (Tüm adliyelerden alınır)
 • Arkası beyaz fon 2 sayı biometrik fotoğraf (Formatı:35x45mm)
 • Eşinize seans alabilmek istiyorsanız Nüfus Müdürlüğü’nden Evlilik Kayıt Örneği (Form B) almanız gerekmektedir. Bunu Valilikten ya da Kaymakamlıktan Apostilletip, Bulgaristan”da Bulgharca”ya çeviri edilip Sofia Dış İşleri Bakanlığı’na gidecek ve onaylanacak. Noterden tasdikli olup Apostillenecek.
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Oturumunuzun fotokopisi
 • Oturduğunuz evin kira kontratı
 • T.C. Pasaportu (Geçerlilik vakti en az 2 senelik olacak)

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Şahıslar seyahat edecekleri tarihten en çok 3 ay evvelce seans ve çalışma izni amacıyla müracaat yapabilirler. En az ise bu vakit 1 ay kala olarak belirlenmiştir.

Seyahatin sekteye uğraması amacıyla şahısların bu vakit zarfında müracaatlarını yapmaları gerekmektedir.

RANDEVU NASIL ALINIR? Randevular vize merkezleri aracılığı ile alınmaktadır.

Bulgaristan Oturum Ve Çalışma İzni S.S.S

Bulgaristan D Tipi Oturum ve Çalışma İzni Vize Nedir?

Vize başvuru sahibi öncelikle D Vize alarak Bulgaristan‘a gider ve burada Oturum İzni başvurusu yapar. Bulgaristan‘da 5 yıl sürekli oturum izni alan şahıslar 3 yılın sonunda vatandaşlık başvurusu yapar. 2 yıl bekledikten sonra vatandaşlık hakkı elde etmiş olur.

Bulgaristan Oturum İzni Almak İçin Nereye Başvuru Yapılmalıdır?

Bulgaristan’a uzun süreli yerleşim amacıyla vize başvurusunda bulunan şahıslar işlemleri için bizzat konsoloslukta bulunmak zorundadır. Bulgaristan’dan oturum izni almanın ilk basamağı, Türkiye’de bulunan Bulgar dış temsilciliklerine D tipi vize başvurusunda bulunmaktır. Başvuru sahibi hazırladığı evraklarla birlikte yerleşim yeri görev bölgesindeki Bulgaristan Konsolosluğundan işlemlerini tamamlamalıdır. D vize başvuruları, konsolosluk birimlerinin talep ettiği evraklar doğrultusunda eksiksiz ve hatasız bir şekilde tamamlanmalıdır. Başvuru sürecinde sunulan eksik veya hatalı bir evrak, sürecin aksamasına ve başvurunun olumsuz sonuçlanmasına yol açabilir. D tipi vizeler kısa süreli C tipi vizelerine göre daha detaylı prosedürler barındırır, yetkili vize başvuru merkezlerinden danışmanlık hizmeti talep edilebilir.

Bulgaristan oturum izni nasıl alınır?

Türkiye'deki Bulgaristan Büyükelçiliği ve Bulgaristan Konsolosluklarına başvurarak D Vize alan kişi, Bulgaristan'a gittiği zaman Oturum İzni için başvuru yapabilir. Bunun için okulunun bulunduğu şehrin Polis Merkezi'ndeki Yabancılar Şubesi'ne gider ve sürekli oturum izni başvurusu yapar.

Bulgaristan oturum izni ne işe yarar?

Bulgaristan oturum kartı ile Schengen ülkelerine seyahat etme imkanınız bulunmaktadır. Bulgar oturum kartında ''family members'' yazarsa istediğiniz avrupa ulkesine İngiltere Dahil eşiniz ile birlikte seyahat edebilirsiniz.

Bulgaristan Büyükelçiliği sitesinden bilgi alınız.

Bulgaristan vize başvurusu hakkında sayfamızı ziyaret ediniz.

Bulgaristan Aile Birleşimi (Yeni Bilgiler)

Bulgaristan Aile Birleşimi vizesi nasıl alınır

BULGARİSTAN AİLE BİRLEŞİMİ VİZESİ HAKKINDA NEDİR?

Bulgaristan’da ile bireylerinden birinin ya da bir kaçının bulunduğu hallerde alınması gereken bir vize türüdür.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Aile birleşimi vizesi şahıslara 3 aylık, 6 aylık ve bir senelik vakit ile verilir. Bu vakit bitmeden uzatma prosedürü yapılmalıdır.

NEREYE BAŞVURULUR?

Başvuru amacıyla Bulgaristan Konsolosluğu ile etkileşim kurulması gerekmektedir. Bu birim dışında Bulgaristan’a vize vermesi için söz sahibi olma hiçbir kuruma ait değildir.

 

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

 • Pasaport
 • Biometrik Fotoğraf
 • Bulgaristan aile birleşimi vizesi Davetiyesi
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Finansal Geliri Belgeleyen Evraklar
 • İş/Mesleki Durumu Beyan Eden Belgeler
 • Seyahat Planını Destekleyici Belgeler
 • Bulgaristan Aile birleşimi vizesi amacıyla ev adresi bulguları
 • Seyahat Sıhhat Sigortası

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat tarihinden en çok 3 ay evvelce müracaat gerçekleştirmek esastır. Seyahatin olumsuzluklarla sonuçlanmaması amacıyla bu vakitın göz önüne alınması gerekmektedir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Bulgaristan vize müracaatlarında ve başka vize müracaatlarında şahıslere randevu alabilmek amacıyla vize merkezleri yardımcı olmaktadır.

Bulgaristan Aile Birleşimi (Yeni Bilgiler) S.S.S

Bulgaristan'da Nasıl Evlenirlir? Aile Birleşimi Nasıl yapılır?

Bulgaristan'da evlenecekseniz. Nikah memurundan gün alınmalıdır.. Türkiye'den evlenmeye giderken yanınıza Nüfus müdürlüğünden A postilli form B / evlilik kayıt örneği / Bekarlık belgesi almanız gerekir. Evlendikten sonra Aile Birleşimi işlemlerine başlayabilirsiniz.

Eşim Bulgaristan vatandaşı ben nasıl vize alırım?

Bulgaristan vatandaşı eşi, vize başvurusu için aşağıdaki evrakları hazırlayarak Bulgaristan eş vizesine başvurabilir. Bulgaristan Vize Başvuru Formu. En az 15 ay geçerliliği olan pasaport. Bulgaristan makamlarınca düzenlenmiş evlenme belgesi. Adli sicil kaydı 2 adet biometrik fotoğraf. İkametgah belgesi Banka hesap özeti, gelir belgeleri

Bulgar vatandaşı olmak için kaç yıl evli kalmak gerekli?

Bulgaristan vatandaşı ile en az üç yıl evli olanlar, bu ülkeye vatandaşlık başvurusu yapmadan önce, en az üç yıl süre ile Bulgaristan'da süresiz veya uzun süreli oturma izni almış olması gerekir.

Bulgaristan Büyükelçiliği sayfasından bilgi alınız.

Bulgaristan vize ücretleri

Bulgaristan Eğitim Ve Öğrenci Vizesi

Bulgaristan öğrenci ve eğitim vize bilgileri

BULGARİSTAN ERASMUS VİZESİ NEDİR?

ERASMUS, Yükseköğretim kurumlarının birbirleriyle işbirliği yaparak, ortak projeler üretmelerini sağlamak hedefiyle kısa süreli öğrenci ve personel değişimi yapmalarına imkân tanıyan bir Avrupa Birliği programıdır.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Erasmus vizesi şahıslara devresel olarak verilmektedir. Bu devre 3 ay ya da 6 ay olarak belirlenmiştir. Daha sonra bu vakit uzatıla bilinir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Başvurular yalnızca Bulgaristan Konsolosluğu’na yapılmaktadır.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Şahıslar müracaatların yoğunluğuna göre sonuçlanma vaktinin uzaması olasılığı olmasından en çok 3 ay evvelce müracaatlarını alakalı birimlere yapmalıdır.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu alabilmek üzere ve başka işlemlerin kolaylaşması yönünden şahısler vize merkezleri ile etkileşime geçmelidir.

BULGARİSTAN ÖĞRENCİ VİZESİ NEDİR?

Bulgaristan öğrenci vizesi kişilere Bulgaristan’da öğretim alma hakkı tanıyan bir vize türüdür. Şahıslar öğrenim vakitleri

tamamlanana kadar öğrenci vizesi ile Bulgaristan’da eğitim alabilirler.

Bulgaristan Eğitim Ve Öğrenci Vizesi

Bulgaristan Eğitim Ve Öğrenci Vizesi

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Bulgaristan öğrenci vizesi şahıslara 6 aylık olarak verilmekte olup istenildiği takdirde Bulgaristan’da bu vakit uzatılabilir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Başvurular Bulgaristan Konsolosluğu doğrultusundan alınmaktadır.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Bulgaristan’da kabul edilen okuldan istikbal kabul yazısı ile birlikte başka vize işlemlerinde tespit edilen evrakların bulunması gerekmektedir. Bu evraklar ise şöyledir.

 • Pasaport
 • Fotoğraf
 • Öğrenci vizesi müracaat formu
 • Vize talep dilekçesi
 • Aile nüfus kaydı
 • Finansal Geliri Belgeleyen Evraklar
 • Banka hesap cüzdanı
 • Mesleki Durumu Beyan Eden Belgeler
 • Seyahat Planını Destekleyici Belgeler
 • Bulgaristan öğrenci vizesi amacıyla kalınacak yurdun ya da evin adresi
 • Seyahat Sıhhat Sigortası

Bulgaristan Eğitim Ve Öğrenci Vizesi S.S.S

Bulgaristan Öğrenci ve Erasmus Vizesi Ne Zaman Başvurmak Gerekir?

Seyahat tarihinden en az 3 ay evvelce müracaat başlatmak tavsiye edilmektedir. En az ise 1 ay kala işlemler başlatılmalıdır. Vize reddi oluşması halinde şahısların tekrardan müracaat gerçekleştirmek amacıyla ek vakitleri olacaktır. RANDE

Bulgaristan Öğrenci ve Erasmus Vizesi Randevu Nasıl Alınır?

Randevu alabilmek ve başka işlemlerde basitlik sağlanması amacıyla vize merkezleri ile etkileşime geçilmesi esastır. Vize merkezleri şahıslere randevu alma ve vize alırken evrakların hazırlanması gibi konularda hizmet sunmaktadır.

Bulgaristan Erasmus Nasıl Yapılır?

Bulgaristan Erasmus Öğrenci Değişim programına, bir yükseköğretim programında lisans, yüksek lisans, doktora öğrencisi olan kişiler ve genel not ortalaması lisans için en az 2.20/4; lisansüstü için 2.5/4 ortalaması şartlarını sağlayıp Bulgaristan öğrenci vizesi almış bütün öğrenci katılım sağlayabilir.

Bulgaristan Büyükelçiliği İnternet Sayfası

Bulgaristan vize randevuları hakkında bilgi alınız.

Bulgaristan Turistik Vize Evrakları (Yeni)

Bulgaristan Turistik vize evrakları nelerdir

Bulgaristan Turistik Vize Evrakları 2023

Bulgaristan Turistik Vizesi

2007 yılı itibariyle bir Avrupa Birliği ülkesi olan Bulgaristan, Schengen Bölgesi kapsamında değerlendirilmekte, ancak alınan kısa süreli yani C sınıfı Bulgaristan vizesi bir Schengen vizesi olarak kullanılamamaktadır.

Bu nedenle alınan turist vizesi ile diğer Avrupa ülkelerine seyahat mümkün olmaz ve yalnızca Bulgaristan içinde seyahat edilebilir.

Ancak seyahat totalinde vize geçerlilik süresini aşmamanız şart olup, yetkilileri başvuru esnasında ilgili belgelerle ülke içindeki seyahatler hakkında bilgilendirmeniz önerilir.

Vize başvurunuzu gerçekleştirmeden önce seyahat amacınızı belirlemiş olmanız ve evraklarınızı bu çerçevede düzenlemeniz oldukça önemlidir.

Bulgaristan turist vizesi başvurusu

Seyahatinizin herhangi bir ticari faaliyet ya da organizasyona dahil olmak amacıyla gerçekleşmemesi, herhangi bir yakınınızdan davet almamanız, tek amacınızın gezme ve görme olduğu kültürel seyahatlerde  yapmanız gerekmektedir.

Bulgaristan turistik vizesi

Maksimum 15 gün süreyle verilen  ile ülkede turistik amaçlı olmayan herhangi bir faaliyette bulunmanız mümkün değildir.

Böyle bir durumun tespit edilmesi halinde vizeniz risk altına girebilmekte ve sonraki başvurularınız olumsuz değerlendirmeler görmektedir.

Bu sebeple başvurunuz öncesinde seyahat planınızı oluşturmuş ve kesinleştirmiş olmanızı tavsiye ederiz.

Bulgaristan turistik vize başvurusu

Genel olarak 15 gün ve tek girişli olarak verilen bir vize türüdür. Daha uzun süreli seyahat edecek kişilerin belgelerle durumu açıklaması ve farklı kategorilerde başvurusunu yapması önerilir.

Ayrıca vize sonuçlanma süresi değişken olduğundan başvurunuzu turistik amaçlı seyahatinizin 15 iş günü öncesinde yapmış olmanız önerilir.

Genel olarak 5 iş gününde sonuçlandığını gözlemlediğimiz bu başvuruların değerlendirilmesi tatil ve yoğunluk dönemlerinde tahminden uzun sürebilmektedir.

Vize başvurusu bütün Bulgaristan konsolosluğundan yapılır mı? Yerleşim yeri başvuru için önemli midir?

Başvurular için bölge farkı bulunur; Akdeniz, Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yer alan şehirlerde ikamet eden vize başvuru sahipleri işlemleri için Bulgaristan Ankara Büyükelçiliğini; İstanbul, Çanakkale, Sakarya ve Kocaeli çevresinde ikamet eden vize başvuru sahipleri Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğunu; Edirne, Kırklareli, Tekirdağ çevresinde ikamet eden kişiler ise Bulgaristan Edirne Başkonsolosluğundan işlemlerini tamamlamalıdır. Bulgaristan Bursa Konsolosluğu ise tüm şehirden başvuru kabul etmektedir.

Bulgaristan vizesi hangi ülkelerde geçerli, bu vize ile diğer Avrupa Birliği ülkelerine giriş yapılır mı?

Bulgaristan üzerinden alınan vize sadece belirli bir dönem içinde Bulgaristan’da bulunma hakkı verir. Ülkelerin vize prosedürleri hakkında detaylı bilgi almak için Bulgaristan diplomatik temsilciliklerin resmi sayfaları ziyaret edilmelidir.

Turistik, Ticari, Aile Ziyareti ve Transit Vize başvuruları ne kadar süre önce yapılmalıdır?

Bulgaristan kısa süreli vize başvuruları vize başvuru sahibinin seyahat tarihine en geç 15 gün kala başlanmalıdır.

Vize işlemleri için başvuru merkezlerinden randevu almak zorunda mıyım?

Bulgaristan kısa süreli vize başvuruları için Bulgaristan yetkili başvuru merkezlerinden randevu alma zorunluluğu vardır.

Vize başvurusu için parmak izi verilir mi?

Uzun Süreli ve Kısa Süreli Bulgaristan vize başvurusu sırasında parmak izi uygulaması bulunmaz.

Bulgaristan Turistik, Ticari, Aile ziyareti vizeleri kaç gün içerisinde sonuçlanır?

Turistik, Ticari, Aile Ziyareti Bulgaristan vizeleri kısa süreli vize kategorisindedir. Kısa süreli Bulgaristan vizeleri sonuçlanma süresi 5-7 iş günüdür. Konsolosluk birimlerinin yoğunluklarına ve resmi tatillere göre bu süre değişebilir..

Bulgaristan Turistik Vize Evrakları (Yeni) S.S.S

Bulgaristan Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Bulgaristan Turist vizesi kısa süreli bir vize türüdür ve yetkili vize başvuru merkezlerinden randevu alınarak alınır.

Bulgaristan Turistik Vize Ücreti Ne Kadar?

2023 yılı itibarıyla belirlenen güncel ücretler: Vize harç ücreti: 110 Euro (Seyahat sigortası dahildir) Başvuru hizmet ücreti: 40 Euro.

Bulgara gitmek için ne gerekli?

Hususi pasaport sahibi Türk vatandaşları geriye dönük son 180 gün içinde toplam 90 güne kadar ikamet edebilecek şekilde, vizesiz olarak Bulgaristan'a seyahat edebilirler. Hizmet pasaportu sahibi vatandaşlarımız ile diplomatik pasaport sahibi vatandaşlarımız 30 güne kadar yapacakları seyahatler için vizeden muaftırlar.

Bulgaristan Turistik Vize Evrakları Nelerdir?

Pasaport. Bulgaristan Vize Başvuru formu ve dilekçesi Biyometrik Fotoğraf. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği. Banka Hesap Dökümü İkametgah Belgesi. Hotel Konfirmasyonu. Ulaşım rezervasyonu Seyahat sağlık sigortası Mesleki Durumunuzu Gösteren Belgeler.

Bulgaristan Vize Ücreti sayfasını ziyaret ediniz.

Bulgaristan Büyükelçiliği