Bulgaristan Konsolosluğu Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay

bulgaristan konsolosluk iletişim bilgileri

Bulgaristan Vizesi Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay-Mersin

Visa Center Global Vize Hizmetleri, Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi, Gaziantep Ofisinden sevgiler.

Her Bordo Pasaport sahibi Türk vatandaşı, Bulgaristan’a seyahat edebilmek adına vize almak durumunda. Çünkü Bulgaristan vatandaşı olmayan her yabancı, Bulgaristan’a giriş yaparken vize uygulamalarına tabi tutuluyor. Ancak, bu işlem Avrupa Birliği vatandaşlarını kapsamıyor.

Zira Bulgaristan, 2007’den bu yana Avrupa Birliği tam üyesi olma özelliğini taşıdığı için hem Avrupa Birliği ülkelerinde yaşayan AB Pasaportlu vatandaşlar hem de Bulgaristan vatandaşları, bu ülkeler arasında serbest dolaşım hakkına sahip.

Vize Başvuru Merkezi olarak, Bulgaristan seyahatleriniz için vize ihtiyaçlarınızı karşılıyor ve sizi Bulgaristan’a seyahat edebileceğiniz vizeye kavuşturuyoruz. Bu işlem için başta Gaziantep olmak üzere, yurdun her noktasındayız. Akdeniz Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu’da yaşıyorsanız, vizenizi güvenle bizden temin edebilirsiniz.

Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi – Adana

Her ilimizde olduğu gibi Adana’da da Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi ofisimiz mevcut. Bulgaristan’a yolculuk etmeden önce, Adana’da yaşıyor olmanız ya da bu bölgede bulunmanız durumunda, sizleri Vize Başvuru Merkezi, Adana ofisimize davet ediyoruz.

İhtiyaç duyduğunuz Bulgaristan vizesi için şehirden ayrılmadan güvenle ve hızlıca prosedürleri yerine getirmek veya bu konuda danışmanlık almak istiyorsanız, hizmetinizdeyiz.

Bulgar hükûmeti, 2012 yılının Ocak ayı içerisinde aldığı bir karar neticesinde, Schengen Bölgesi’ne dahil olana dek, Schengen vizesi hak sahiplerine yönelik bir vize uygulamasına geçti.

Bu uygulamaya göre, tek taraflı vizesiz düzenlemeler, 180 gün içinde 90 güne kadar uygulanıyor. 90 günlük hakkınızın dolması durumunda, Schengen vizesi çıkarmanız ise şartlar arasında.

bulgaristan-konsolosluk-bilgi

Bulgaristan Konsolosluklarında vize başvuru işlemleri tamamlanır ve vizeler düzenlenir.

 

Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi – Hatay

Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi, Hatay şubemizden başvurularını ve gerekli prosedürlerini gerçekleştirebileceğiniz Bulgaristan vizesi, 7 ilâ 15 gün içerisinde temin edilebilen bir vize türüdür. Başvuru için Hatay dışına çıkmanız gerekmediği gibi şehirde yer alan Vize Başvuru Merkezi ofisimiz üzerinden hızlıca ve eksiksiz bir başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Gerçekleştirilecek başvuru için ihtiyaç duyulan belgeler, size ileteceğimiz liste kapsamında, tarafınızın hazırlaması ve bizlere iletmesi gereken belgelerdir. Bu belgelerin temin edilip tarafımıza iletilmesi sonrasında, başvurunuz yapılır ve vize işlemleriniz tarafımızdan takip edilir. Bulgaristan vizesi almak için Hatay’da da yanınızdayız.

Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi – Kahramanmaraş

Bulgaristan Vizesi başvuruları için hizmet verdiğimiz illerimizden bir diğeri, Kahramanmaraş’tır. Akdeniz’in iç kesimlerinde yer alan ilimizde, siz değerli müşterilerimize sunduğumuz danışmanlık, başvuru ve benzeri işlemler adına hizmet sunuyoruz.

Seyahat ihtiyaçlarınıza bağlı olarak, Vize Başvuru Merkezi ofislerimizde sunduğumuz hizmet ile yalnızca Bulgaristan değil, dünyanın her noktasına vize almanızı sağlıyoruz.

Acele bir seyahat gerçekleştirmek ya da seyahatinize çok kısa bir süre kala vize başvurunuzu hızlandırmak istiyorsanız, bu doğrultuda sizlere yardımcı olabiliyoruz. Konsolosluk işlemleri, konsolosluk öncesi aşamalar boyunca yanınızda olup, sizleri Maraş ilimizde de yalnız bırakmıyoruz.

Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi – Mersin

Yaşadığınız ülkenin vatandaşlığına ve yapacağınız seyahat ihtiyaçlarına bağlı olarak, gideceğiniz ülkeye dair birçok vize türü mevcuttur. Bu vizeler arasında çalışma vizesi, oturum vizesi, misyoner vizesi, diplomatik vize, tıbbi vize, öğrenci vizesi, ticari vize, transit vize ve daha birçok vize türü bulunur.

Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi, Mersin ilinde bulunan şubesi ile aklınızdaki ya da ihtiyaç duyduğunuz türdeki Bulgaristan vizesi için sizlere hem danışmanlık, hem analiz hem de başvuru işlemlerinde yardımcı oluyor.

Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi – Şanlıurfa

Şanlıurfa’da bulunan Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi, hızlandırılmış vize işlemleri için acil ihtiyaçlarınıza yönelik çözümler sunarken, vize başvuru süreci içerisinde yaşama ihtimaliniz olan strese de mahal vermiyor.

Başvuru sürecine başlamadan hemen önce, Şanlıurfa Vize Başvuru Merkezi ofisimiz ile irtibata geçmeniz durumunda, sizlere 3 aşamalı kolay bir başvuru süreci sağlıyoruz.

İlk aşamada, ihtiyacınıza yönelik vize türünü tespit ediyoruz. Yapacağınız seyahate bağlı olarak, eğitim, oturum, çalışma, tıbbi ya da herhangi bir konuya özgü planınızı öğreniyor ve buna en uygun vizeyi belirliyoruz. İkinci aşamada ise Bulgaristan vizesi için gerekli olan belgeler listesini sizlere iletiyor, bu listede bulunan belgeleri hazırlamanızı istiyoruz.

Belgelerinizi hazırlayıp tarafımıza ilettiğinizde ise üçüncü aşama başlıyor. Son aşama olan bu bölümde, Bulgaristan vizesi almak için konsolosluk ya da büyükelçilik randevunuzu ayarlıyoruz. Tüm prosedürleri sizler için yerine getirirken, sizden tek beklentimiz büyükelçilik ya da konsolosluktaki randevunuza katılmak oluyor.

Gaziantep Bulgaristan Konsolosluğu

Bulgaristan Gaziantep Fahri Konsolosluğu faaliyet alanı içerisinde bulunanların evlilik, boşanmaya da belge tasdiki gibi konsolosluk işlemlerinde yetkilidir. Vize başvurusunu kabul etme yetkisi bulunmayan Fahri konsolosluk bölgesindeki vize başvurularını Ankara’daki Büyükelçiliği yönlendirir. Gaziantep Bulgaristan Fahri Konsolosluğu görev bölgesi Adıyaman, Kahramanmaraş, Şanlıurfa ve Malatya’dır.

Bulgaristan Konsolosluğu Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay S.S.S

Bulgaristan Konsolosluğu Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay Vize İşlemleri Nedir?

Bulgaristan vizesi almak isteyen kişiler talep ettikleri vize türüne göre vize evraklarını hazırlayarak Gaziantep, Adana, Diyarbakır, Hatay vize başvuru merkezlerine başvuru yapmalıdır.

Bulgaristan Konsolosluğu Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay Hangi Bölgeleri Kapsar?

Bulgaristan Konsolosluğu Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay vize başvuru merkezlerinde Güneydoğu Anadolu ve Doğu Akdeniz bölgesinde yaşayan vize başvuru sahipleri işlem yapabilir.

Bulgaristan Konsolosluğu Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay Vize Kaç Günde Çıkar?

Bulgaristan vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama olarak 5-10 iş günüdür.

Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği’nden bilgi alınız.

Bulgaristan vize randevuları hakkında sayfamızdan bilgi alınız.