Konsolosluk resmi sitesi değildir.  Bulgaristan Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.mfa.bg/embassies/turkeygc2. İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Consultation For Republic Of Bulgaria
Consultation For Republic Of Bulgaria
Consultation For Republic Of Bulgaria
Previous
Next

Bulgaristan Vizesi Sonuçlanma Süreleri

Bulgaristan Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

C kategorisi dahilinde yapılan başvurular yani kısa süreli yolculuklar öncesinde alınan vizeler için vaat edilen başvuru sonuçlanma süresi kesin olmamakla birlikte ortalama 5 ila 7 iş günü olmaktadır.

Ancak bazı istisna durumlar garantisi olmayan bu tahmini sürelerde uzamaya yol açabilir.

Karar verme konusundaki tek yetkili kurum olan dış temsilciliklerin yoğunluk içinde olması, tatil dönemine girmiş olması gibi nedenlerle değerlendirme süreleri uzayabilir.

Bulgaristan Vizesi Sonuçlanma Süreleri
Bulgaristan Vizesi Sonuçlanma Süreleri

Ayrıca yine istisna bir şekilde yetkililerin süreç içerisinde ek belge talebiyle birlikte değerlendirme süresi uzayacaktır.

Bu bilgiler ışığında herhangi bir rezervasyonun kesin satın alma işlemine dökülmesinden önce başvuru sonucunu öğrenmeniz önerilir.

Çünkü hiçbir kurum otel ve uçaklara dair satın alma işlemlerinde ödenen ücretlerden ret halinde sorumlu olmayacaktır.

Bulgaristan Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.mfa.bg/embassies/turkeygc2 olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.