Bulgaristan Vizesi Pasaport Vize Randevu

Bulgaristan vizesi pasaport randevu bilgileri

Bulgaristan Vizesi Pasaport Vize Randevu

Türkiye’nin batısındaki iki komşusundan biri olan Bulgaristan, Türkiye için farklı pasaport türlerinde farklı vize uygulamalarına yer veriyor. Bordo Pasaport (Umuma Mahsus Pasaport) sahipleri için Bulgaristan vizesi almak zorunlu iken, Yeşil Pasaport sahipleri (Hususi) 180 gün içerisinde toplamda 90 gün vize muafiyeti hakkına sahip.

Bulgaristan tarafından Gri Pasaport (Hizmet) ve Siyah Pasaport (Diplomatik) sahiplerine ise 30 gün süre ile vize muafiyeti hakkı tanınmaktadır. Eğer Bordo Pasaport sahibiyseniz veya diğer pasaport türlerine sahip olup, belirlenen vize süresini doldurduysanız, bu durumda Bulgaristan vizesi alarak ülkeye yeniden giriş sağlayabilirsiniz.

Bulgaristan vize işlemleri, ortalama olarak 5-7 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Genel itibari ile Bulgaristan vize başvurusu yapmak ve ülkeye seyahat etmek için ise en az 15 gün öncesinden başvuru gerçekleştirmek doğru olacaktır.

1 hafta ile 6 ay aralığında değişen vizelerden herhangi birini edinmek için ise Bulgaristan Başkonsoloslukları, Büyükelçiliği ve vize başvuru merkezlerinden hizmet almanız yeterli. İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep ve Türkiye genelinde vize işlemlerinizi yürütmek üzere, vize merkezlerimize başvurabilirsiniz.

Bulgaristan Vize Randevusu Açıldı

Avrupa’nın bakir kalmış ülkelerinden biri olan, 7 milyon nüfusu, Karadeniz’in batı yakasına olan sınırı ve başkenti Sofya ile özellikle de Balkan gezintilerinin uğrak yerlerinden birisi olarak tercih edilen Bulgaristan için Bulgaristan vize randevuları açıldı.

Türkiye’nin dört bir yanında, 7/24 hizmet alabileceğiniz, sorularınızı yöneltebileceğiniz, danışmanlık ve vize hizmet işlemleri konusunda destek alabileceğiniz vize merkezimiz, açılan randevular neticesinde sizleri de Bulgaristan vizesi almak konusunda tüm prosedürlerden kurtarıyor. Vize almak için yapmanız gereken tek şey ise hemen size en yakın şubemizi aramak.

Başta Gaziantep Vize Merkez Şubesi olmak üzere, Büyükşehir İstanbul, Başkent Ankara ve Büyükşehir İzmir’de bulunan vize merkezlerimizde, ayrıca Türkiye’nin her noktasında hizmet vermeye devam eden ofislerimizde, vize ve pasaport işlemlerinizi sonuçlandırıyoruz.

Osmanlı İmparatorluğu boyunduruğu altında yüzyıllarca var olmuş, sonrasında da var olmaya devam etmiş ülkelerden biri olan Bulgaristan’da, öğrenci, turist, aile-akraba ziyareti ve daha birçok sebepten biri dolayısıyla bulunmak istiyorsanız, bu durumda sizler için vize başvurularınızı gerçekleştirebilir ve vize randevunuzu organize edebiliriz.

Bulgaristan Vizesi Pasaport Vize Randevu

Bulgaristan vize randevularını yetkili vize başvuru merkezlerinden alabilirsiniz.

 

Bulgaristan Vizesi Uzun Süreli Alınır Mı?

Bulgaristan, 2007 itibari ile tam üyelik hakkına sahip bir Avrupa Birliği üyesi olmasına rağmen, tercih haklarını saklı tutarak Schengen üyesi ülkeler arasına dahil olmamıştır.

Yine de Bulgaristan Pasaportu sahibiyseniz, tüm Schengen üyesi ülkelere ziyaret gerçekleştirebilirsiniz. Ancak, yalnızca Türk Vatandaşlığı haklarına sahip ve Bordo pasaportlu bir vatandaşımızsanız, bu durumda Bulgaristan seyahati gerçekleştirmek üzere Bulgaristan vizesi almak durumundasınız.

Bulgaristan vizesi alarak, elde edeceğiniz vize hakkı ile yalnızca Bulgaristan’a giriş yapabiliyorsunuz. Aynı pasaport ile Schengen ülkelerini ziyaret etme şansınız maalesef yok. Ek olarak, alınabilen uzun süreli, çift ve çok girişli bir Bulgaristan vizesi ile Romanya’ya ve Hırvatistan’a da seyahat etmek mümkün oluyor.

Bulgaristan vizesi, Schengen vizesinden farklı olarak 90 güne kadar değil, 1 hafta ile 6 aya (7 gün ile 180 gün) kadar verilebilen bir vize. Amacınız uzun süreli bir Bulgar vizesine sahip olmak ise bu durumda başvuru sürecinde dikkatli olmalı, eksiksiz ve Bulgaristan Konsolosluğu’nu ikna eder nitelikte, kriterleri karşılayan evraklar ibraz etmeli ve son olarak da randevu sürecinde, yetkili çalışanı ikna etmelisiniz.

Bulgaristan Vizesi Ücretleri Güncellendi

Yeni yıl öncesi alınan kararlar neticesinde, 2023 yılı için Bulgaristan vize ücretleri güncellendi ve hali hazırda uygulanan tarife, güncel fiyatlar üzerinden gerçekleştiriliyor.

Yapacağınız vize başvuruları sürecinde, Bulgaristan vize türleri için vize başvuru süre uzunluğuna göre farklı fiyatlandırmalar ile karşılaşıyorsunuz. Hangi Bulgaristan vizesi için hangi fiyatlardan işlem yapılacağına gelir isek;

Turist Vizesi (1 Haftalık) 150 € (EUR)
Turist Vizesi (15 Günlük) 150 € (EUR)
Ticari Vize (1 Aylık 1 Girişli) 200 € (EUR)
Ticari Vize (3 Aylık 1 Girişli) 200 € (EUR)
Ticari Vize (3 Aylık Çok Girişli) 200 € (EUR)
Ticari Vize (6 Aylık Çok Girişli) 200 € (EUR)
Şoför Vizesi (6 Aylık Çok Girişli) 200 € (EUR)
Transit Vize (1 Aylık ve 6 Aylık – 2 Girişli) 200 € (EUR)

Olarak tabloda görüldüğü gibi süre, amaç ve giriş sayısına göre, farklı fiyatlardan belirleniyor. Eğer Bulgaristan vizesi almak konusunda kararlıysanız, vize başvuru işlemleri esnasında, gerekli belgeler içerisinde vizeniz için gereken ödeme dekontunu da, yukarıda bulunan rakamdan ödeme yaparak elde edebilirsiniz.

Bulgaristan Konsolosluğu – Vize Randevu Pasaport İşlemleri

Bulgaristan Konsolosluğu ile vize ve pasaport randevu işlemleri gerçekleştirmek için beraber çıkacağımız yolda, ilk aşamada vize merkezimize başvurmanız durumunda, aşağıda madde madde sıraladığımız yol haritasını izleyeceğiz;

Vize merkezimize ulaşırsınız.
Veri ve seyahat analiziniz yapılır.
Sizin için en uygun vize türü ve süresi belirlenir.
Vize başvuru evrak listeniz tarafınıza yollanır.
Listeyi tamamladıktan sonra evrakları ve pasaportunuzu bize ulaştırırsınız.
Sizler için Konsolosluk Vize Randevusu ayarlanır.
Randevu gerçekleşir.
Vizeniz onaylanır ve pasaportunuz tarafınıza yollanır.

Bu gibi bir prosedür sayesinde, evrak hazırlamak ve Bulgaristan Konsolosluğu’nda bulunmak dışında, tüm prosedürleri de bize bırakmış olursunuz. Sizi hem bu işlemlerden kurtarır hem de Türkiye’nin neresinde olursanız olun, hazırlanan Bulgaristan vizesi ile pasaportunuzu biz teslim alır ve tarafınıza yollarız.

10 yılı aşkın bir süredir çıktığımız vize başvuru ve danışmanlık hizmetleri faaliyetimiz kapsamında, mutlu müşteri, memnun müşteri anlayışını benimsiyor ve sizleri seyahatiniz öncesi karşılaşmanızın muhtemel olduğu tüm bu detaylar ve stresten de koruyoruz. Şimdiden iyi yolculuklar dileriz.

Bulgaristan Vizesi için Randevu Nasıl Alınır?

Vize başvurularını değerlendirmekle yükümlü olan dış temsilcilikler yalnızca kendi bölgelerindeki başvurularla ilgilenmektedirler.Bu nedenle başvuru adaylarının vize başvurularını gerçekleştirirken kendi illerine hizmet veren kurumla iletişime geçmeleri gerekmektedir.

Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu yalnızca İstanbul, Silivri, Bolu, İzmit, Sakarya, Gebze, Kocaeli ve İzmit illerinde hizmet vermektedir.Kişilerin kısa süreli vize başvurularında kendi illerindeki yetkili visa center çalışanlarıyla görüşmesi gerekecektir.

Bulgaristan Vize Randevusu

Başvuru adayının kendi ikamet iline en yakın olması nedeniyle başvurabileceği dış temsilcilikler;

  • Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği
  • Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu
  • Bulgaristan Edirne Başkonsolosluğu
  • Bulgaristan Bursa Konsolosluğu

şeklinde listelenmektedir. Kişiler kendi illerine hizmet veren en yakın temsilcilikle iletişime geçerek başvurularını tamamlayabilirler.Yine kendi ikamet adresinize en yakın visa center şubeleri ve merkez ofisleri de belirli bölgeler dahilinde hizmet vermektedirler.

Bulgaristan Vizesi Pasaport Vize Randevu S.S.S

Bulgaristan Vize Randevu Nasıl Alınır?

Ankara Bulgaristan Büyükelçiliği ve Bulgaristan Konsoloslukları randevu çevrim içi randevu sisteminden alınır. Randevu başvuru sahibi tarafından şahsen alınabilir. Bulgaristan vize ve pasaport randevu https://www.consulatebg.eu sitesinden alınmaktadır.

Bulgaristan vizesi için nereye başvurulur?

Bulgaristan'ın Ankara Büyükelçiliği, İstanbul ve Edirne Başkonsoloslukları ile Bursa konsolosluğu bulunuyor. Yakınlık durumunuza göre bunlardan birine vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvurunuzu kendiniz yapabileceğiniz gibi herhangi bir yetkili acente aracılığıyla da başvurabilirsiniz.

Bulgaristan Vize ve Randevu Almak Kolay mı?

Bulgaristan vizesi almak, Bulgaristan vize koşullarını eksiksiz olarak yerine getirilme koşuluyla alınması zor bir vize değildir. Türkiye vatandaşları Bulgaristan Konsolosluğunun belirlemiş olduğu evrakları eksiksiz olarak organize ederek Bulgaristan vizelerini alabilirler

 

Bulgaristan Büyükelçiliği sayfasından bilgi alınız.

Bulgaristan vize randevuları hakkında sayfalarımızı ziyaret ediniz.