Bulgaristan Vize 1 – bulgaristan vize randevu

Bulgaristan Vize Başvurusu 

 Bulgaristan vize başvurusunda bulunacak kişilerin biometrik bilgilerini ibraz etmeleri zorunludur. Eğer ki bu bilgiler ibraz edilmezse kişinin Bulgaristan vize başvuru işlemleri tamamlanmamış olacaktır.

12 yaş altındaki kişilerin vize başvuru işlemleri esnasında biometrik bilgilerini ibraz etmeleri gerekmemektedir. Lakin Bulgaristanvize başvuruları esnasında şahsen gelmeleri gerekmektedir.

12-18 yaşları arasındaki kişilerin vize başvuruları esnasında vasi ya da ebeveynleri ile beraber kişilerin başvuru merkezlerinde hazır olmaları gerekmektedir.

12 ila 18 yaş arasındaki vize başvuru sahiplerinin Bulgaristan vize başvuruları adına biometrik bilgilerini ebeveynleri ile beraber beyan etmeleri talep edilmektedir.

Bulgaristan Vize İşlemlerine İlişkin

 

T.C. umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Bulgaristan yapacakları seyahatleri esnasında Bulgaristan vize uygulamasına tabi olduklarını bilmeleri önemlidir. T.C. hususi yeşil pasaport, gri hizmet pasaportu, siyah diplomatik pasaport sahibi olan kişiler Bulgaristan yapacakları turist, aile ya da ticari amaçlı seyahatlerinde Bulgaristan vizesinden muaftırlar.

Bulgaristan Vize Başvurusu İçin Randevu Alımı

Bulgaristan Konsolosluğu’na ait vize başvuru merkezlerine, vize işlem başvuruları randevu alınarak yapılabilmektedir. Bu randevuların çağrı merkezi ya da online randevu sistemi ile alınması zorunludur. Bulgaristan vize başvuruları alımı adına randevu alımı hafta içi her gün 08:30-12:00 ile 13:00-14:30 saatleri içerisinde gerçekleştirilebilecektir.

 Bulgaristan Vizesi Hakkında S.S.S

Bulgaristan vizesi kaç günde çıkar?

Bulgaristan Konsolosluğu; ticari, ziyaret ve turistik vize başvurularını ortalama 7 ila 15 iş günü içinde sonuçlandırılabilecektir. Vizenin kaç günde çıkacağı Bulgaristan Konsolosluğu yetkisi dahilinde olmaktadır. Vize başvurularının yoğun olduğu dönemlerde, resmi tatil günlerde sonuçlanma süresi daha uzun olabilecektir. Bununla beraber konsolosluğun inceleme işlemlerinin kapsamına göre de süre değişebilecektir.

Bulgaristan vize ücreti ne kadar?

Vize ücreti, vizenin türüne bağlı olarak değişmektedir. 6 yaşın altındaki çocuklardan vize ücreti talep edilmemektedir. Belçika Konsolosluğu kriterlerine göre belirlenmiş olan vize ücreti; vize başvuru merkezleri ücretlerini ve konsolosluk harç bedelini içermektedir. Kısa süreli Bulgaristan Schengen vizesi kapsamı içinde aile ziyareti, ticari ve turistik vizelerin ücreti uzun süreli D tipi vizelerden farklı olacaktır. Vize alım süreci sırasında güncel vize ücretlerinin Bulgaristan Konsolosluğu ve vize başvuru merkezlerinden teyit edilmesi gerekmektedir.

Bulgaristan vize randevusu nasıl alınır?

Bulgaristan vize başvuruları vize başvuru merkezlerinden alır. Vize randevusu, gerekli evrakların sunumu ve parmak izi ibrazını içermektedir. Randevu mülakat şeklinde olmasa da  Bulgaristan Konsolosluğu gerekli gördükleri durumda başvuru sahibini mülakata çağırabilecektir. Bununla beraber Bulgaristan vize başvuru açıklamalarında randevu tarihi baz alınmaktadır. Randevu tarihinden sonra 7 ila 15 iş günü içinde vize sonucu açıklanacaktır.

Bulgaristan Elçilik sitesi

Bulgaristan vize işlemleri