Bulgaristan Vize Ücretleri 2021

Bulgaristan Vize Ücretleri 2021

BULGARİSTAN VİZE ÜCRETLERİ

Bulgaristan vize Ücretleri şahısların gerçekleştireceği seyahatin çeşidine göre farklılık göstermektedir. Hem de her vize türü amacıyla ayrı ücret ödemek halindedir.

Fakat şahısların unutmaması gereken bir nokta da ücretlerin geri iadesi bulunmadığıdır.

Bulgaristan Vizesi Başvuru Ücreti

Bulgaristan Konsolosluğu ve Bulgaristan Büyükelçiliği’ne vize başvurusu gerçekleştiren kişilerin, ödemesi gereken belirlenmiş bir vize harç bedeli vardır.  başvuran yapan kişinin vatandaşı olduğunu ülkeden ülkeye değişmektedir.

Harç bedelinin haricinde başvuru adaylarından danışma hizmeti aldıkları visa center için de ücret ödenmeleri istenecektir.

Bu ücrete ek olarak kargo ve kurye için hizmet bedeli, poliçesi başvuru için şart tutulan sigortanın ücreti, biometrik fotoğraf çekimi ücreti gibi farklı ücretler de ödenmesi gerekmektedir.

Bulgaristan Vize Ücretleri 2020
Bulgaristan Vize Ücretleri 2020

Bulgaristan vize başvurusu

Harç bedeli bunlara ek olarak ödenmekte, tüm bu masraflardan  yapan kişi sorumlu olmaktadır.

Seyahat edecek kişi bir çocuksa ve 12 yaşını geçmemişse bu çocuk vize ücretlerinden muaf tutulacaktır.

Başvuru sahipleri yaşı önemli olmaksızın vize bedeli ve hizmet bedelinden sorumlu olurken, 12 yaşından gün almayan hiçbir çocuktan vize harç bedeli talep edilmez.

Bulgaristan vizesi

Türkiye’de ikamet etmekte olan ancak vatandaşlığı Makedonya ya da Sırbistan’da olan vatandaşların, almak için ücret ödemelerine gerek yoktur.

Bu kişiler yalnızca danışma hizmeti sağlayan visa center için ücret öder ve harç bedelinden muaf tutulurlar.

Ayrıca Türkiye ikametli olmasına karşın Bosna Hersek, Karadağ, Sırbistan, Makedonya ve Arnavutluk vatandaşı olanlar, eğer kendi ülkelerinin biometrik pasaportuna sahiplerse vizesiz şekilde Bulgaristan’a seyahat edebilirler.

Bulgaristan Vize Ücretleri Soruları

Bulgaristan Vize Ücreti 2021’de Ne Kadar Olmuştur?

Bulgaristan vize verirken hizmet bedeli olarak bir vize harcı almaktadır. Vize harcı Bulgaristan vizeleri için 60 Euro’dur. Bu ücreti anlaşmalı bankalar aracılığı ile online olarak veya bankaya giderek ödemeniz mümkündür.

Bulgaristan Vize Ücreti Öğrenci İçin Ne Kadar?

Bulgaristan eğitim için Türkiye’den birçok genci bünyesine katmak istemektedir. Eğitim vizeleri için de harç ödenmesi gerekmektedir. Bulgaristan eğitim vizeleri harcı 50 Euro’dur. Bulgaristan’da eğitim alıp orayı tanımak diğer vizeleri de rahatça almanızı sağlamaktadır.

Bulgaristan D Vize Ücreti 2021’de Ne Kadar?

D vize birçok ayrıcalığı kapsayan bir vize türüdür. Bulgaristan konsolosluklarında D vize için alınan harç bedeli 100 Euro’dur. Ankara Büyükelçiliğine yapılacak olan başvurular tamamlandığında 15-25 Euro arası Büyükelçilik tarafından ücret alınacaktır.

Give a Comment