Konsolosluk resmi sitesi değildir.  Bulgaristan Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.mfa.bg/embassies/turkeygc2. İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Consultation For Republic Of Bulgaria
Consultation For Republic Of Bulgaria
Consultation For Republic Of Bulgaria
Previous
Next

BULGARİSTAN VİZE ÜCRETLERİ

Bulgaristan vize Ücretleri şahısların gerçekleştireceği seyahatin çeşidine göre farklılık göstermektedir. Hem de her vize türü amacıyla ayrı ücret ödemek halindedir.

Fakat şahısların unutmaması gereken bir nokta da ücretlerin geri iadesi bulunmadığıdır.

Bulgaristan Vizesi Başvuru Ücreti

Bulgaristan vize başvurusu ücreti

Bulgaristan Konsolosluğu ve Bulgaristan Büyükelçiliği’ne vize başvurusu gerçekleştiren kişilerin, ödemesi gereken belirlenmiş bir vize harç bedeli vardır.  başvuran yapan kişinin vatandaşı olduğunu ülkeden ülkeye değişmektedir.

Harç bedelinin haricinde başvuru adaylarından danışma hizmeti aldıkları visa center için de ücret ödenmeleri istenecektir.

Bu ücrete ek olarak kargo ve kurye için hizmet bedeli, poliçesi başvuru için şart tutulan sigortanın ücreti, biometrik fotoğraf çekimi ücreti gibi farklı ücretler de ödenmesi gerekmektedir.

Bulgaristan Vize Ücretleri 2020
Bulgaristan Vize Ücretleri 2020

Bulgaristan vize başvurusu

Harç bedeli bunlara ek olarak ödenmekte, tüm bu masraflardan  yapan kişi sorumlu olmaktadır.

Seyahat edecek kişi bir çocuksa ve 12 yaşını geçmemişse bu çocuk vize ücretlerinden muaf tutulacaktır.

Başvuru sahipleri yaşı önemli olmaksızın vize bedeli ve hizmet bedelinden sorumlu olurken, 12 yaşından gün almayan hiçbir çocuktan vize harç bedeli talep edilmez.

Bulgaristan vizesi

Türkiye’de ikamet etmekte olan ancak vatandaşlığı Makedonya ya da Sırbistan’da olan vatandaşların, almak için ücret ödemelerine gerek yoktur.

Bu kişiler yalnızca danışma hizmeti sağlayan visa center için ücret öder ve harç bedelinden muaf tutulurlar.

Ayrıca Türkiye ikametli olmasına karşın Bosna Hersek, Karadağ, Sırbistan, Makedonya ve Arnavutluk vatandaşı olanlar, eğer kendi ülkelerinin biometrik pasaportuna sahiplerse vizesiz şekilde Bulgaristan’a seyahat edebilirler.

Bulgaristan Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.mfa.bg/embassies/turkeygc2 olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.