Bulgaristan Vize Red Sebepleri

bulgaristan vize red sebepleri nelerdir

BULGARİSTAN VİZE REDDİ

Nedenleri Nedir?

Vizeye başvuran anında her bireyin en çok merak ettiği konuların başında vize müracaatının olumlu sonuçlanıp sonuçlanmayacağı gelir.Her ülkede bulunduğu gibi Bulgaristan vizesine başvuran şahıs, evraklarını kusursuz ve doğru sunmuş olsa bile müracaatının reddedilebileceğini bilmelidir.

Verilmiş olan ret kararının aniden çok sebebi olabilir. Fakat şahıs Bulgaristan vize müracaatının ret gerekçesini Konsolosluğa sorarak öğrenemez.

Türkiye’de tespit edilen başka yabancı ülke Konsolosluklarının bulunduğu gibi Bulgaristan Konsolosluğu yetkililerinin de bilgi saklama hakkı vardır.

 

Bulgaristan Vize Reddi

Olası bir olumsuzlukla karşılaşmanız halinde ödenmiş olan harç bedelinin geri iade edilmesi mümkün olmayacaktır. Banka tarafından alınan bu harç bedeli, makbuzla ispatlanmakta ve makbuzlar tek kullanımlık olmaktadır.

Ayrıca başvuruya özel olarak alınmış herhangi başka bir belgenin de geri alınması mümkün değildir.

Bulgaristan Vize Red Sebepleri

Bulgaristan vize reddi

ile karşılaşan ve bu nedenle başvurusunu yenileyecek olan kişilerin tüm ücretleri yeniden yatırması, belge teminini yenilemesi, her bir prosedürü yeniden takip etmesi gerekecektir.

Sizlere visa center ya da Başkonsolosluk ve Büyükelçilik aracılığıyla yapabileceğiniz Bulgaristan vize başvurusu hakkında bilmeniz gereken bilgileri açıklamaya çalıştık.

Bu bilgilerin haricinde kalan ve aklınıza takılan tüm sorular hakkında visa center yetkililerinin her daim destek ve hizmet vermeye açık olduğunu hatırlatmak isteriz.

İTİRAZ HAKKI

Şahısların Bulgaristan vize reddi bulunduğu hallerde itiraz hakkı bulunmaktadır.

İTİRAZ ŞEKLİ

Şahıslar Bulgaristan vize reddi aldığı hallerde itiraz haklarını dilekçe ile sunabilirler. Bu dilekçe ile evraklar tekrardan incelenecek ve tekrardan bir karar verilecektir.

Fakat evraklarda kesiklik bulunmakta ise bu durumda dilekçe vermenin de bir manası kalmayacaktır.

ÜCRET İADESİ VAR MI?

Bulgaristan vize müracaatlarında mümkün bir vize reddi hali gerçekleştiği takdirde şahıslara vize ücretleri geri ödenmez. Bu her vize amacıyla geçerlidir.

Şahıslar her vize müracaatı amacıyla ayrı ücret ödemek durumundadır.

Bulgaristan Vize Red Sebepleri S.S.S

Bulgaristan Vize Ret Kararına Nasıl İtiraz Edilir?

Vize başvuru sahibi Bulgaristan Konsolosluğu tarafından verilen vize ret kararı bir mektupla eline ulaştığında bu karara bir itiraz dilekçesi ile itirazda bulunabilir.

Bulgaristan Vize Ret Kararına İtiraz Süresi Nedir?

Bulgaristan vize ret kararı eline ulaşan vize başvuru sahibi bir ay içinde vize ret kararına bir dilekçe ile başvuruda bulunabilir. Vize ret kararı kesinleşirse mahkeme yolu açıktır. Bulgaristan vize başvuru sahipleri öncelikle Bulgaristan Vize Başvuru Formunu eksiksiz ve hatasız doldurmalıdır.

Bulgaristan Vize ne gibi durumlarda reddedilir?

Bulgaristan Konsolosluğu tarafından verilen kararlar doğrultusunda vizeye onay çıkmaması sık karşılaşılan bir durumdur. Başvuru sahibinin kendi ülkesine döneceğine dair yeterli güvence verememesi ve seyahati kanıtlayıcı belgelerin eksikliği gibi kriterler, ret sebepleri arasındadır.

Bulgaristan Büyükelçilik sayfasını ziyaret ediniz.

Bulgaristan vize ücretleri hakkında bilgi alınız.