Konsolosluk resmi sitesi değildir.  Bulgaristan Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.mfa.bg/embassies/turkeygc2. İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Consultation For Republic Of Bulgaria
Consultation For Republic Of Bulgaria
Consultation For Republic Of Bulgaria
Previous
Next

Bulgaristan Vize Randevusu

Bulgaristan Vizesi için Randevu Nasıl Alınır?

Vize başvurularını değerlendirmekle yükümlü olan dış temsilcilikler yalnızca kendi bölgelerindeki başvurularla ilgilenmektedirler.

Bu nedenle başvuru adaylarının vize başvurularını gerçekleştirirken kendi illerine hizmet veren kurumla iletişime geçmeleri gerekmektedir.

Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu yalnızca İstanbul, Silivri, Bolu, İzmit, Sakarya, Gebze, Kocaeli ve İzmit illerinde hizmet vermektedir.

Kişilerin kısa süreli vize başvurularında kendi illerindeki yetkili visa center çalışanlarıyla görüşmesi gerekecektir.

Bulgaristan Vize Randevusu
Bulgaristan Vize Randevusu

Başvuru adayının kendi ikamet iline en yakın olması nedeniyle başvurabileceği dış temsilcilikler;

  • Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği
  • Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu
  • Bulgaristan Edirne Başkonsolosluğu
  • Bulgaristan Bursa Konsolosluğu

şeklinde listelenmektedir. Kişiler kendi illerine hizmet veren en yakın temsilcilikle iletişime geçerek başvurularını tamamlayabilirler.

Yine kendi ikamet adresinize en yakın visa center şubeleri ve merkez ofisleri de belirli bölgeler dahilinde hizmet vermektedirler.

Bulgaristan Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.mfa.bg/embassies/turkeygc2 olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.