Konsolosluk resmi sitesi değildir.  Bulgaristan Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.mfa.bg/embassies/turkeygc2. İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Consultation For Republic Of Bulgaria
Consultation For Republic Of Bulgaria
Consultation For Republic Of Bulgaria
Previous
Next

Bulgaristan Turistik Vize

BULGARİSTAN TURİSTİK VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Bulgaristan’a turistik amaçlarla seyahat etmeyi planlayan yolcuların, seyahat amaçlarına makul bir turistik vize alması gerekir.  Bulgaristan turistik vize başvuruları amacıyla sayfamızın devamında lüzumlu evrak listesi bulabilirsiniz.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Bulgaristan turistik vizeniz çok girişli 60/90 gün oturumlu ise Bulgaristan’a 6 ay ortamında dilediğiniz kadar giriş çıkış yapılabilir ve 6 ay ortamında toplam 60 gün konaklayabilirsiniz.

NEREYE BAŞVURULUR?

Bulgaristan Turistik Vize müracaat işlemleri müracaat uygulanan tarihten itibaren maksimum 10 çalışma iş gününde sonuçlandırılmaktadır. Vize müracaatı esnasında istenilen evrakların kusursuz olması vizenin olumlu sonuçlanmasında etkili olabilir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

 • Bulgaristan turistik vize işlemleri amacıyla lüzumlu evraklar şu şekildedir
 • Pasaport
 • Fotoğraf
 • Turistik vize müracaat formu
 • Vize talep dilekçesi
 • Aile nüfus kaydı
 • Finansal Geliri Belgeleyen Evraklar
 • Banka hesap cüzdanı
 • Mesleki Durumu Beyan Eden Belgeler
 • Seyahat Planını Destekleyici Belgeler
 • Bulgaristan Turistik Vizesi amacıyla otel rezervasyonu
 • Seyahat Sıhhat Sigortası

BİOMETRİK VERİ GEREKLİ MİDİR?

12 yaşını doldurmuş bireylerin biometrik veri sunması zorunludur.

Bulgaristan Turistik Vize
Bulgaristan Turistik Vize

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKMEKTEDİR?

Bulgaristan’a yapılacak seyahatten bir ay evvelce vize amacıyla işlemlerin başlaması iyi olacaktır. Aksi durumda vizenin işlemleri yoğunluk devresine göre uzayabilir. Bu da seyahatin aksamasına sebep olabilir.

NE KADAR SÜREDE ÇIKAR?

Bulgaristan Konsolosluğu ve Bulgaristan Büyükelçiliği turistik vizesini otel rezervasyonu yaptırdığınız gün kadar verir. Konsolosluklar, bireyin 15 günden çok bir otelde kalınacağını inandırıcı bulmaz.

İstisnai hallerde ; Bulgaristan Turizm Bakanlığı’nın izniyle kış mevsimlerinde Bulgaristan kayak sezonlarında Bansko, Pamporova ve başka kayak merkezlerine gidenlere kayak sezonu süresince çok girişli (multi) turistik vize vermektedir.

 

Bulgaristan Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.mfa.bg/embassies/turkeygc2 olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.