Bulgaristan Turistik Vize Evrakları 2021

Bulgaristan Turistik Vize Evrakları 2021

Bulgaristan Turistik Vize Evrakları 2020

Bulgaristan Turistik Vizesi

2007 yılı itibariyle bir Avrupa Birliği ülkesi olan Bulgaristan, Schengen Bölgesi kapsamında değerlendirilmekte, ancak alınan kısa süreli yani C sınıfı Bulgaristan vizesi bir Schengen vizesi olarak kullanılamamaktadır.

Bu nedenle alınan turist vizesi ile diğer Avrupa ülkelerine seyahat mümkün olmaz ve yalnızca Bulgaristan içinde seyahat edilebilir.

Ancak seyahat totalinde vize geçerlilik süresini aşmamanız şart olup, yetkilileri başvuru esnasında ilgili belgelerle ülke içindeki seyahatler hakkında bilgilendirmeniz önerilir.

Vize başvurunuzu gerçekleştirmeden önce seyahat amacınızı belirlemiş olmanız ve evraklarınızı bu çerçevede düzenlemeniz oldukça önemlidir.

Bulgaristan turist vizesi başvurusu

Seyahatinizin herhangi bir ticari faaliyet ya da organizasyona dahil olmak amacıyla gerçekleşmemesi, herhangi bir yakınınızdan davet almamanız, tek amacınızın gezme ve görme olduğu kültürel seyahatlerde  yapmanız gerekmektedir.

Bulgaristan Turistik Vize Evrakları 2020

Bulgaristan turistik vizesi

Maksimum 15 gün süreyle verilen  ile ülkede turistik amaçlı olmayan herhangi bir faaliyette bulunmanız mümkün değildir.

Böyle bir durumun tespit edilmesi halinde vizeniz risk altına girebilmekte ve sonraki başvurularınız olumsuz değerlendirmeler görmektedir.

Bu sebeple başvurunuz öncesinde seyahat planınızı oluşturmuş ve kesinleştirmiş olmanızı tavsiye ederiz.

Bulgaristan turistik vize başvurusu

Genel olarak 15 gün ve tek girişli olarak verilen bir vize türüdür. Daha uzun süreli seyahat edecek kişilerin belgelerle durumu açıklaması ve farklı kategorilerde başvurusunu yapması önerilir.

Ayrıca vize sonuçlanma süresi değişken olduğundan başvurunuzu turistik amaçlı seyahatinizin 15 iş günü öncesinde yapmış olmanız önerilir.

Genel olarak 5 iş gününde sonuçlandığını gözlemlediğimiz bu başvuruların değerlendirilmesi tatil ve yoğunluk dönemlerinde tahminden uzun sürebilmektedir.

Give a Comment