Bulgaristan Transit vize bilgileri

Bulgaristan transit vize nedir?

Bulgaristan üzerinden 48 saati (2 gün) geçmemek kaydı ile yolcuların Balkan ülkelerine ve Schengen vize bölgesi ülkelerine direk geçişi sağlanan vize türüdür.

Bulgaristan transit vize ne için alınır?

Bulgaristan üzerinden karayolu ile geçiş sağlamak amacıyla araç ve otobüsle başvuran kişilerin direkt gitmek istediği ülkeye Bulgaristan’dan geçiş iznini veren bir vize türüdür.

 Bulgaristan transit vize kimler başvurabilir?

Bulgaristan transit vizeye Balkan ülkeleri ve Schengen ülkelerine araç ile seyahat etmek isteyen kişiler başvuru yapabilir. Gideceği asıl ülkede oturum sahibi ise, iş veren ve çalışan ise ya da gideceği asıl ülkenin vatandaşı ile evli ise uzun süreli ve çoklu girişte talep edebilmektedir.

 Bulgaristan transit vize kalış süresi kaç gündür?

Bulgaristan Konsolosluğundan almış olduğunuz transit vizenin geçerlilik süresi 2 gündür.

Bulgaristan Konsolosluğu transit vizeyi hangi durumlarda tek/ hangi durumlar çok/ hangi durumlarda multi olarak verir?

Tek giriş transit vize; Bulgaristan transit vize başvuru formunda tek girişli işaretlediğiniz zaman transit vizesine geri dönüş izniniz olmadığınız zamanlarda transit vizesi tek girişli alınabilir.

Çift giriş transit vize; Ülkeye geri dönüş izniniz varsa ve Bulgar Konsolosluğu Transit Vize başvuru formunu çift girişli olarak doldurduysanız çift girişli transit vize alınabilir.

Multi girişli 6 ay-1 yıl transit vize; Bulgaristan vizesi için çoklu girişli transit vize başvurusu yapılırken bunun sebebini açıklayan gerekli evrakları Bulgaristan konsolosluğuna vermeniz gerekmektedir. Örneğin: Romanya, Kosova, Makedonya ülkelerinde şirketleriniz ya da yoğun çalıştığınız partnerlerinizden davetiye veya yaptığınız italat ve ihracatlarının gümrük beyannamelerini sunarsanız, bu sizin çok girişli transit vize almanızı kolaylaştıracak evraklardır.

Bulgaristan Transit Vizesi S.S.S

Bulgaristan Konsolosluğu kimden transit vize istemez?

Bulgaristan Konsolosluğu Schengen vizesi olanlardan ve geçerli Bulgar vizesi olanlardan Avrupa Birliği vatandaşlarından ve çok girişli Romanya vizesi olan kişilerden Bulgaristan transit vizesi istemez.

Bulgaristan transit vize istiyor mu?

Bulgaristan üzerinden Makedonya’ya seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Bulgaristan transit vizesi almaları gerekir. Bulgaristan transit vizenizin kaç girişli olduğu önemlidir.

Bulgaristan transit vizesi nereden alınır?

Bulgaristan transit vizesi sınır kapısında alma imkanı bulunmamaktadır.

 

Bulgaristan Büyükelçiliği

Bulgaristan vize başvuru