Konsolosluk resmi sitesi değildir.  Bulgaristan Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.mfa.bg/embassies/turkeygc2. İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Consultation For Republic Of Bulgaria
Consultation For Republic Of Bulgaria
Consultation For Republic Of Bulgaria
Previous
Next

BULGARİSTAN KONSOLOSLUKLAR

Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu adresi Ahmet Adnan Sagun Caddesi, No: 44, 2. Levent / İSTANBUL

Aşağıda tespit edilen saatler ortamında şahıslar randevu saatlerinde işlemlerini geçekleştirebilirler.

Bulgaristan Konsolosluğu
Bulgaristan Konsolosluğu

Bulgaristan Konsolosluğu Soruları

Bulgaristan Konsolosluğu Randevu Nasıl Alınır?

Bulgaristan Konsolosluğu Covid-19 sebebi ile en basit yüz yüze yapılması gereken işlemleri online olarak halletmeye çalışmakta veya randevu ile çalışmaktadır. Randevu almak için konsolosluğun telefon hatlarını veya online servisleri kullanabilirsiniz.

Bulgaristan Konsolosluğu D Vize Randevu Nasıl Alınır?

Bulgaristan’a D tipi vize ile randevu almak için direkt konsoloslukla iletişime geçebilir veya konsolosluğun yetkilendirmiş bulunduğu vize başvuru merkezlerine ulaşabilirsiniz. D vize alırken vermeniz gereken bilgiler isim, soy isim, kimlik numarası, gidiş nedeni, gidiş tarihi gibi bilgilerdir.

E-Randevu Konsolosluk Nasıl Kullanılır?

Öncelikle “ebds.perfectbg.com” adresine gitmelisiniz, bu adres Bulgaristan dış işleri bakanlığının web sayfasıdır. Buradan çeviri kullanarak elektronik dilekçe formuna ulaşabilirsiniz. Başvuru formu doğru bir şekil de doldurularak yeşil olan kısma tıklanarak onaylanır.