Konsolosluk resmi sitesi değildir.  Bulgaristan Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.mfa.bg/embassies/turkeygc2. İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Consultation For Republic Of Bulgaria
Consultation For Republic Of Bulgaria
Consultation For Republic Of Bulgaria
Previous
Next

Bulgaristan Aile Ziyareti Vizesi

BULGARİSTAN AİLE VE ARKADAŞ ZİYARETİ VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Kısa vadeli vizesinin bir ötekisi de ‘Ziyaret Vizesidir.” Türk vatandaşları ile Bulgaristan vatandaşı olan ve ya Bulgaristan’da seans izni beyan edilen aile fertlerinin, akrabalarını ya da arkadaşlarını ziyaret etmek isterse “ziyaret vizesi” alabilirler.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Bulgaristan aile ve dost ziyareti vizesi şahıslara en çok 180 günlük olarak verilmektedir. Bu vakit zarfında şahıslar 90 günlük konaklama sağlayabilirler

. Bu vakti aşan şahıslar tekrardan vize amacıyla müracaat yapmalı ya da bu vaktin bitmesini beklemelidir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Bulgaristan aile ve dost ziyareti vizesi alabilmek üzere Türkiye’de yer alan Bulgaristan Konsolosluğu’na müracaat gerçekleştirmek esastır.

Bulgaristan Aile Ziyareti Vizesi
Bulgaristan Aile Ziyareti Vizesi

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

  • Pasaport
  • Biometrik Fotoğraf
  • Bulgaristan Aile/Arkadaş Ziyaret Vizesi Davetiyesi
  • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
  • Finansal Geliri Belgeleyen Evraklar
  • İş/Mesleki Durumu Beyan Eden Belgeler
  • Seyahat Planını Destekleyici Belgeler
  • Bulgaristan Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi amacıyla hotel rezervasyonu
  • Seyahat Sıhhat Sigortası

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Bulgaristan eş dost Ziyareti Vizesi müracaatı için  ziyarete gidecek kişinin Bulgaristan Göçmenlik Bürosu’ndan almış Davetiye; orijinali ile fotokopisi eş güdümlü beyan etmek lazımdır.

Davetiyeyi imzalayan bireyin Oturum İzninin fotokopisi de çağrıya eklenmesi lazımdır.   Bulgaristan’a çağrı eden bireyin Bulgaristan seans yoksa Bulgaristan’da hayata sebebini kanıtlayan kira kontratı, öğrenci belgesi vb. belgeler.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Şahıslar aile ve dost ziyareti vizesi amacıyla lüzumlu evraklarını hazırlayıp seyahat tarihinden bir ay evvelce müracaatlarını yapabilirler.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu alabilmek üzere şahıslar vize merkezleri ile irtibat kurabilirler.

Bulgaristan Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.mfa.bg/embassies/turkeygc2 olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.